Московська церква відмовлялася провести службу за батька: син Героя з Чернівців пікетував Лавру

13:41 23.04.2023

Громадський активіст і син Героя Небесної Сотні Юрій Аксенин пікетував територію Києво-Печерської лаври. Він розповів, що московська церква відмовлялася провести службу за його батька – Героя Небесної Сотні Василя Аксенина.

Московська церква відмовлялася провести службу за батька: син Героя з Чернівців пікетував Лавру
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться у відеосюжеті 5 каналу.

Юрій Аксенин разом із однодумцями тримав плакат, на якому були дві різні світлини. На першій головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний вручає нагрудний знак “За сприяння війську” предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

На другій – президент Росії Владімір Путін нагороджує митрополита Московської церкви в Україні Онуфрія державною нагородою РФ – орденом Дружби.

“Ось і вся різниця”, – так промовисто був підписаний банер.

“Верховний головнокомандувач вручає нагороду нашому духовному головнокомандувачу – це я про верхню картинку говорю. Це достойна нагорода. Знизу ми бачимо нашого ворога, який вручає лідерові наших ворогів також нагороду. Тому віряни, які приходять сюди, мають зрозуміти ціну підтримки цієї церкви, – зазначив Юрій Аксенин.

Він також розповів, що московська церква відмовлялася проводити службу за його батька Василя Аксенина.

“Мій батько був поранений 20 лютого і помер 12 березня (2014 року – ред.). Я як вірянин ходив до багатьох церков і просив, щоби правили службу за здоров’я мого батька. І, на превеликий жаль, лише тоді зрозумів різницю між українською та московською церквами, коли московська церква навіть відмовлялася провести службу.

Я – голова громадської організації, яка об’єднує родини 98 Героїв України, і я можу сказати, в який день, в якій області і в якій церкві відмовляли. Ціна боротьби за незалежність нашої держави – це ціна життя мого батька і сотень тисяч таких, як він, які борються ціною свого життя за те, щоби ворогів на нашій землі не було”, – додав Юрій Аксенин.

Нагадаємо, чернівчанин, Герой Небесної Сотні Василь Аксенин був важко поранений у Києві під час розстрілу демонстрантів цього дня 2014 року. Герой помер від отриманих травм у Польщі, де він перебував на лікуванні.

Великий Київ у Google News

підписатися