Про це розповіли в Укргідрометцентрі.
За словами синоптиків, для формування паморозі потрібне дуже холодне повітря насичене водяною парою, якраз таке, як в густих туманах, що створюють небезпеку, знижуючи видимість на дорогах. При цьому температура поверхонь має бути нижче точки замерзання, тобто – нижче нуля.
Процес формування паморозі називають сублімацією. Водяна пара в повітрі не проходить стадію рідини, а відразу перетворюється на тверді частинки льоду, що візерунком покривають поверхні. Особливо красивою паморозь стає в безвітряну погоду, коли кристали виростають симетричними і нагадують мініатюрні витвори ювеліра.
Деякі види паморозі створюють складні візерунки — це результат того, як кристали ростуть під різними кутами, залежно від напрямку вітру чи вологості. Інколи вони нагадують пір’я, квіти чи навіть зірки. А здатність крижаних кристаликів відбивати сонячне світло, створює ефект блискучих діамантів.
Паморозь має унікальну властивість. Вона може змінювати акустику місцевості. Покриваючи поверхні, вона глушить звуки, створюючи особливу “тишу”, яку відчуваєш зимового ранку.
Отже, наступного разу, коли побачите гілочку, що вкрита памороззю, згадайте: перед вами маленький природний шедевр, нагадують в Укргідрометцентрі.
Читайте також: Яскраві фарби в сірі дні: мереживні “троянди” розцвіли у Дніпровському районі
Нагадаємо, мороз прикрасив квітки у ботсаду Гришка пухнастими гірляндами сніжно-білого кольору.