Директор Музею Другої світової війни: “За нинішніх обставин заміни щита на Батьківщині-матері замало”

Автор: Любава Лисичкіна
19:37 02.05.2023

Мова йде про те, що меморіальний комплекс, Національний музей історії України у Другій світовій війні та монумент зараз перебувають у стадії перевизначення.

Директор Музею Другої світової війни: “За нинішніх обставин заміни щита на Батьківщині-матері замало”

Про це розповів Юрій Савчук, історик, гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Монумент Батьківщина-мати трансформується з радянського символу у нові сенси, які говорять про нього як про символ стійкості і незламності супроти російської агресії, вважає Савчук.

“Заміна герба на щиті – це важливе завдання, актуальність і нагальність якого ніхто не заперечує. Утім воно відсунулося вниз, не знаю на скільки позицій, тому що у нинішніх умовах вже не може йти мова тільки про герб. Йдеться про переосмислення діяльності музею, його постійної експозиції, всього меморіального комплексу, архітектурних рішень”, – говорить він.

Савчук переконаний, що після цієї війни буде пошук центру пам’яті про велику Перемогу всього демократичного світу, про найбільший військовий конфлікт з часу Другої світової війни. Зрозуміло, що це має бути в Києві – столиці України, яка витримала перші удари ворога.

“Наш меморіальний комплекс, монумент Батьківщини-матері набули зовсім іншого сенсу в цій війні. Тож ми на шляху переформатування закладу, який матиме розширені хронологічні рамки. Адже ще у Першу світову війну постало українське питання. Ми знаємо, що Друга світова є наслідком Першої, бо не було вирішено цілий ряд питань, у тому числі й українське”, – додає історик.

За його словами, сьогоднішня війна, яка триває, – це  нові хронологічні рамки, в яких музейники вже працюють.

До слова, запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Великий Київ у Google News

підписатися