Монстр, діамант та золото – 25 найгірших будівель Києва

16:53 02.02.2021

Найгіршою сучасною будівлею Києва було визнано “будинок-монстр” на Нижньому Валу, ЖК “Поділ-Престиж”. До рейтингу також потрапили ЖК на Позняках, “Гуллівер” та навіть сам Майдан Незалежності.

Монстр, діамант та золото – 25 найгірших будівель Києва

Рейтинг склав інтернет-журнал Bird In Flight.

При оцінці будівель використовувалась їх функціональність, естетичний вигляд та розшташування в історичних районах.

1. ЖК “Поділ-Престиж”

Більшість експертів критикують будівлю за неякісну аріхтектуру в псевдоісторичному стилі, неповагу до середовища та завищену поверховість (спочатку мало бути 5 поверхів, потім дозволили 8, а потім забудовник самстійно додав ще 4). 

2. Diamond Hill

Архітектори критикують будівлю за те, що вона псує панораму київських пагорбів та виглядає несучасно. 

3. БЦ Carnegie Center + Tower

Питання до цих будівель виникли навіть в ЮНЕСКО, адже вежа своїм видом псує панораму Києва та виділяється на фоні дзвіниці Києво-Печерської лаври.

4. ЖК “Грушевського 9а”

Типовий київський випадок – житловий буд инок планувався як 13-поверховий, але став 22-поверховим. Попри обіцянки міської влади знести незаконні рівні, будинок все ще стоїть в тій же комплекції. 

5. Ансамбль Майдану Незалежності

На думку великої кількості архітекторів об’єкти на Майдані створюють візуальний хаос – монумент Незалежності, Лядські ворота та купол “Глобусу” виглядають дуже розрізнено. 

6. ЖК “Поділ-Плаза”

Будівля критикується за те ж, що й інші – псевдоісторизм, завищена поверховість та збільшення транспортного навантаження на прилеглі вулиці. 

7. ЖК “Елегант”

ЖК “Елегант” – перша київська будівля забудовника Анатолія Войцеховського, фігуранта справ про афери з нерухомістю. Проєкти Войцеховського часто бували проблемними, серед них і ЖК “Елегант”, який ввели в експлуатацію ще до завершення будівництва. До того ж, замість 26 дозволених поверхів збудували 32. 

8. Забудова урочища Гончари-Кожем’яки

“Селище Міккі-Мауса”, як назвав цю забудову головний архітектор Києва Сергій Целовальник, включає в себе ЖК “Воздвиженка” та ЖК “Подол Град”. 

Жителі ЖК “Воздвиженка” обурюються низькоякісною обробкою будівель та поганий станом комунікацій.

9. БЦ “Гефест”

Експерти зазначають, що будівля не вписується в історичну забудову Подолу, неякісно виконана, крім того критикують псевдоісторичний стиль з ліпниною та статуями. 

10. ЖК “Позняки-4а”

6 будинків по 25 поверхів, для яких не збудували ані шкіл, ані дитячих садків, ані парковок. 

11. Клубний будинок “Липська Вежа”

В рейтинг будівля потрапила через те, що своєю висотою та примітивною архітектурою псує вид, що відкривається з Майдану – вежа визирає з-за готелю “Україна”. 

12. Бізнес-центр “Європа Плаза”

Експерти критикують будівлю за перегруженість різними деталями, формами та матеріалами, через що об’єкт виглядає погано. 

13. БЦ “Парус” та “Гуллівер”

Хмарочоси створили додаткові проблеми з трафіком у центрі міста та занадто перевищують висоту довколишніх будівель, чим псують загальний вид вулиць. 

14. Будівля “Промінвестбанку”

Будівля “Промінвесту” недалеко від Майдану потрапила до рейтингу через дуже громоздкі та складні форми, а також через матеріали – граніт та золото, що контрастують з сусідніми фасадами. 

15. Клубний будинок “Андерсен”

Експерти критикують будівлю за невдале рішення з фарбуванням фасаду, яке не змогло приховати надлишкову висоту об’єкта. 

16. Житловий будинок на Коперніка, 7

В цього будинку немає двору та парковки, а також проєктом не передбачені корзини для кондиціонерів. Зате присутнє невдале кольорове рішення. 

17. ЖК “Ярославів Град” та клубний будинок Art Hall 

Раніше тут знаходився Сінний ринок – пам’ятка архітектури, спочатку закрита на реконструкцію, а потім знесена. Після цього тут почали будувати п’ять 7-19-поверхових будинків на 776 квартир. 

Art-Hall критикують за несучасну архітектуру, а “Ярославів Град” – за безликість, занадто велику щільність забудови та створення проблем з трафіком на відносно спокійній Бульварно-Кудрявській. 

18. ЖК “Покровський Посад” 

Комплекс критикують через фасади бізнес-центру в псевдо-історичному стилі та веж, які не можна віднести ні до сучасної, ні до навіть псевдоісторичної забудови. 

19. ЖК Manhattan Ciy

Комплекс знаходиться між двома магістралями поруч зі швидкісним трамваєм та залізницею. Через шум та брудне повітря тут буде складно проводити час на даху стилобата та навіть відкривати вікна. 

20. ЖК “Французький квартал”

Експерти критикують проєкт за відсутність архітектурної думки, копію Ейфелевої вежі, несучасний благоустрій двору із стандартиними дитячими майданчиками. 

21. Торговий центр на Львівській площі

До 2008 року на місці ТЦ був фонтан, а триповерхова будівля стала результатом його реконструкції. Будівля порушує архітектурну ідею всього кварталу, закриває історичну забудову та сперечається з сусіднім Будинком Торгівлі. 

22. ЖК “Нова Англія”

Експертам не подобається імітація історичного стилю, несучасний благоустрій та загальний несмак прикрашання: кабінки охоронців, стилізовані під англійські телефонні будки, скульпртура в виді двоповерхового автобусу та інші англійські атрибути. 

23. ЖК “Royal Tower”

В цього будинку немає двору, зате забудовник ствердує, що це перший житловий будинок з парком на даху. Експерти вважають недоречним називати 20 невеликих дерев на даху парком. 

24. Офісний центр “Доміно”

Пістрявий фасад візуально порушує об’єм будівлі та занадто контрастує з історичним середовищем Подолу. 

25. БЦ в Десятинному провулку

До рейтингу найгірших будівель бізнес-центр потрапив через скандал щодо локації забудови. 

Земля в Десятинному провулку охороняється ЮНЕСКО, оскільки це буферна зона “Софії Київської” та територія заповідника “Древній Київ”. Крім того, раніше тут були розташовані два будинки ХІХ століття, до того ж один з них – пам’ятка архітектури. Через два роки в зв’язку з будівництвом обидві будівлі знесли. 

На додачу, історики стверджували, що під забудовою могли знаходитись залишки фундаменту двоповерхового палацу Х століття, що міг бути резиденцією князя Володимира. 

Читайте також: 7 київських будівель номіновані на Премію Європейського Союзу – список

Великий Київ у Google News

підписатися