Монополізації психіатричної меддопомоги в Києві не буде, як би не старалися – депутатка

Автор: Любава Лисичкіна
19:48 26.03.2021

У рамках реорганізації медзакладів психоневрологічного профілю, у столиці буде створено два центри надання комплексної психоневрологічної допомоги на правому та лівому березі. Також буде вирішено питання судово-психіатричної експертизи

Монополізації психіатричної меддопомоги в Києві не буде, як би не старалися – депутатка
Світлодіодне освітлення
Про це повідомляють у “Європейській Солідарності- Київ”,  посилаючись на заяву голови постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідерка “Європейської Солідарності” у Києва Марини Порошенко.
  

Вона нагадала, що раніше депутати не підтримали реорганізацію закладів з надання психіатричної допомоги, яку пропонував Департамент охорони здоров’я КМДА.

“Запропоновані нам кроки не враховували забезпечення рівномірного надання психіатричної допомоги населенню по всій території міста. Створювався прецедент монополізації психіатричної медичної допомоги. А також залишалася незрозумілою подальша доля закладу судово-психіатричної експертизи”, – зазначила Марина Порошенко.

Аби вивчити та врегулювати ці питання, була створена відповідна робоча група. За підсумками її роботи, Марина Порошенко запропонувала створити:

  • на правому березі КНП “Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги “ПСИХІАТРІЯ” до якого увійдуть “Клінічна лікарня “ПСИХІАТРІЯ”, “Київська міська психоневрологічна лікарня №3″, ПНД №1”, “ПНД №3”, “ПНД “4”;
  • на лівому березі буде створено КНП “Міський заклад з надання психіатричної допомоги”, до його складу увійдуть  “Київська міська психоневрологічна лікарня №2”, “ПНД №2”, “ПІНД №5”.

“Також ми пропонуємо розвивати мережу послуг психіатричної допомоги у Києві шляхом організації на постійній основі виїзних консультативних прийомів лікаря-психіатра на базі консультативно-діагностичних центрів”, – зазначила Марина Порошенко.

Окрім того, буде вирішено питання судово-психіатричної експертизи – запевнила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я.

“Наша комісія надсилала листа до Кабінету Міністрів України щодо термінового вирішення питання державного фінансування цієї служби. Проте, на жаль, відповідь так і не надійшла. Водночас вже з першого березня працівники Центру судово-психіатричної експертизи відправлені в неоплачувану відпустку у зв’язку з відсутністю фінансування. І вже є перші відмови від судових запитів”, – зазначила Марина Порошенко.

За її словами, проєкт рішення, який одноголосно підтримала сьогодні профільна комісія Київради, спрямований на недопущення припинення функціонування судово-психіатричної установи міста Києва. Документ  Київрада має розглянути на найближчому пленарному засіданні.

Нагадаємо, у Києві перший чоловік прийшов до “кризової кімнати”.

Великий Київ у Google News

підписатися