Про це повідомляє пресслужба НБУ.
На одній стороні монети зображений гетьман Іван Мазепа, а на іншій – номінал (10 гривень) в обрамленні давньоруського орнаменту.
У Нацбанку кажуть, що завдяки більшому діаметру та гурту (третя сторона монети) зі спеціальним грубим рифленням нову монету буде легко відрізнити від обігових монет інших номіналів.
На першому етапі в обіг поступило близько 5 млн монет номіналом 10 грн.
Спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 грн на монети не прийдеться – і старими, і новими грошовими знаками можна буде розраховуватись необмежений час.
Поступово – в результаті природного зносу – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами “, – говориться в повідомленні Нацбанку.
Регулятор підрахував, що заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень.
Нагадаємо, НБУ почав оновлювати банкнотно-монетний ряд у 2019 році. Його завершальні етапи – введення 10-гривневої монети і вилучення монети у 25 копійок. Після цього в обігу залишиться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень). За світовим досвідом номінальні ряди мають в середньому 11-13 номіналів грошових знаків.