Момент істини. Майже 65 тисяч вступників отримали рекомендації для зарахування на бюджет

Автор: Галина Ворона
11:27 28.07

Сьогодні, 28 липня, 64 тис. 976 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування) отримали рекомендації для зарахування на бюджет до закладів вищої освіти.

Момент істини. Майже 65 тисяч вступників отримали рекомендації для зарахування на бюджет

Як повідомляє Міносвіти, інформація про зарахування на бюджет з’явилась в електронних кабінетах вступників на сайті vstup.edbo.gov.ua – якщо абітурієнт пройшов на бюджет, навпроти відповідної заяви повинен змінитись статус на “Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)”. 

Для зарахування на бюджет такі вступники мають подати до 18:00 2 серпня оригінали документів до університетів:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освіту та додаток до нього;
  • копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
  • сертифікати ЗНО;
  • 4 кольорові фото 3Х4;
  • підписану Приймальною комісією роздруковану  заяву на вступ (для тих вступників, які подавали заяви через електронний кабінет);
  • інші документи, що передбачені Правилами прийому конкретного закладу.

Документи можна надіслати поштою з обов’язковим описом вкладень на адресу Приймальної комісії закладу, зазначену в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності ЄДЕБО, або на офіційну електронну адресу Приймальної комісії закладу з використанням кваліфікованого електронного підпису, зазначену в Реєстрі суб’єктів освітньої діяльності ЄДЕБО. 

Вступникам, які подавали електронну заяву та отримали рекомендацію до зарахування й планують виконувати вимоги до зарахування засобами електронного або поштового зв’язку, необхідно додатково до комплекту документів сформувати з електронного кабінету та підписати КЕП (інструкція є на сторінці Мінцифри) або роздрукувати/написати власноруч та підписати відповідну заяву на вступ. 

У разi дистанційного надання оригіналів необхідних документів та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників) здійснюється впродовж 10 робочих днів від дати початку навчання. 

Зарахування на бюджет відбудеться 9 серпня. 

Не пізніше ніж 19 серпня буде здійснюватися переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти. 

У тих вступників, які не отримають жодної рекомендації на бюджет 28 серпня, статус навпроти всіх заяв залишиться “Допущено до конкурсу”. Усі ці заяви автоматично беруть участь у конкурсі на контракт. 

У разі отримання рекомендації на контракт навпроти таких заяв статус зміниться на “Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)”. Цей статус може з’явитися напроти кількох заяв – тоді вступник має можливість самостійно визначити, яку саме пропозицію обрати. 

Строки прийому оригіналів документів на контракт визначає сам ЗВО, але не пізніше 30 вересня. 

Нагадаємо, контрактні заяви вступників, яких зараховано на бюджет, будуть анульовуватися автоматично.

Великий Київ у Google News

підписатися