Мобільні бригади охоронятимуть первоцвіти від торговців і “любителів” прекрасного

18:11 02.03.2021

Про справжній прихід весни першими сповіщають квіти, що розпускаються, ледь сходить сніг. Щоправда, наступні покоління українців можуть їх вже не побачити. Щороку в нашій країні знищують майже 25 млн дикорослих квітів, і 90% з них – це червонокнижні підсніжники. Тому столичні служби розпочинають кампанію по збереженню та охороні ранньоквітучих, ендемічних, реліктових, лікарських і червонокнижних рослин.

Мобільні бригади охоронятимуть первоцвіти від торговців і “любителів” прекрасного

Як розповіли на Facebook-сторінці “Київзеленбуду”, у Києві створюють спеціальні мобільні групи, які патрулюватимуть балансові території для недопущення фактів знищення цінних рослин.

За необхідності до рейдів залучатимуть представників Державної екоінспекції Столичного округу та Національної поліції.

Думка, що можна зірвати квітку, лишивши коріння в землі і наступного року знову виростуть квіти – не більше ніж самозаспокоєння. Один зірваний підсніжник – це мінус 45 паростків наступного року, адже квітка вже не зможе дати насіння. Такими темпами вже за якихось 5 років в Україні зникне більшість первоцвітів”, – пояснюють зеленбудівці.

Киянам нагадують, що відповідальність за зірвані весняні квіти несуть і продавці, і покупці.

Так, відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено:

  • за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу – штраф від 510 до 1700 грн,
  • за незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – від 1700 до 3655 грн з конфіскацією.

За кожну окрему рослину також визначено компенсацію. Наприклад, за одну гілочку черемші (цибулі ведмежої) – 62 грн, за одну квітку шафрану (крокуса) чи підсніжника залежно від виду – від 49 до 62 грн, сон-трави залежно від виду – від 37 до 62 грн.

Нагадаємо, у столиці щойно помітили перші підсніжники.

Великий Київ у Google News

підписатися