Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
“Нам потрібно перевірити 700+ музейних об’єктів, які знаходилися в користуванні цієї митрополії, і перевірити стан печер”, – сказав міністр і пообіцяв результат вже найближчим часом.
Наразі, за його словами, з Лаври вивозяться побутові речі. Втім, зауважив Ткаченко, вони не можуть бути особистими речами, оскільки багато чого – це пожертви і куплено за пожертви парафіян.
“Думаю, що в подальшому ті, хто знаходиться на території Нижньої лаври, мусять діяти з повагою до українських законів. Вони громадяни України. Зневажливе ставлення до українських законів, до точки зору громади, точки зору влади неприпустиме”, – сказав міністр.
Ткаченко також наголосив, що повернення в державну власність Успенського собору та Трапезної церкви Києво-Печерської лаври відбувалося за законом. Адже закінчився термін дії угоди щодо користування цими церквами з боку УПЦ МП. І як би не було, але держава є власником цих об’єктів.
Нагадаємо, УПЦ МП не хоче йти з Лаври й подала судовий позов.
Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) має піти з Києво-Печерської лаври до 29 березня. Наразі, Міністерство культури та інформаційної політики України під час перевірки встановило ряд порушень з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічий монастир) Української Православної Церкви. Згодом, у ПЦУ повідомили, скільки монахів із Києво-Печерської лаври готові до них перейти.
Крім того, журналісти побачили зникнення ікон з Києво-Печерської лаври.