Міжнародна спільнота посилює санкції проти Росії – деталі

Світ посилює санкційний тиск на Росію у відповідь на її відмову від миру, пояснює Центр стратегічних комунікацій РНБО.

Посилення санкційного тиску на Росію – це відповідь на те, що Кремль відкидає будь-які мирні ініціативи і посилює повітряний терор проти України

Ключові дії країн:

  • Японія знизила граничну ціну на російську нафту з 60 до 47,6 доларів за барель і запровадила низку санкцій проти РФ.
  • Токіо ввело санкції проти 14 фізичних осіб і 51 компанії, серед яких постачальники і підприємства російського ВПК, оператори тіньового флоту тощо.
  • До зниження цінової стелі приєдналася Нова Зеландія. Також країна запровадила 32-й пакет санкцій проти Росії.
  • Нові санкції проти РФ запровадила Велика Британія: проти 70 суден тіньового флоту і 30 осіб та компаній, які працюють на воєнну машину Кремля.

Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий запровадити серйозні санкції проти Росії, але лише після того, як усі країни-члени НАТО погодяться на це і припинять купувати російську нафту.

Крім запровадження санкцій, він також закликав одночасно ввести тарифи на Китай у розмірі 50-100%. Він наголосив, що якщо НАТО виконає його пропозиції, “війна швидко закінчиться, а життя будуть врятовані. Інакше — марнують час, ресурси та гроші США”.