Місту повернули землю на Лисій горі, де планувалося незаконне будівництво

Автор: Вікторія Мілюта
10:26 17.11.2023

Суд повернув у власність Києва земельну ділянку, розташовану в межах пам’ятки національного значення «Городище і могильник ІХ-ХІІІ ст. на Лисій горі (Юрковиця)».

Місту повернули землю на Лисій горі, де планувалося незаконне будівництво
оренда квартири Київ

Про це повідомляє столична прокуратура.

Як було встановлено, щоб «захопити» земельну ділянку на вулиці Отто Шмідта, на ній незаконно зареєстрували право власності на будинок, який нібито там розташований. Для цього використали підроблене рішення одного з районних судів міста.

Враховуючи те, що земельна ділянка історико-культурного призначення вибула з комунальної власності незаконно, прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про її повернення громаді.

Представники відповідача всіляко затягували розгляд справи, та врешті Шевченківський районний суд, з яким погодились апеляційний та касаційні суди, задовільнив позовні вимоги окружної прокуратури. Судді визнали недійсними договори дарування неіснуючого будинку та зобов’язали відповідача повернути землю місту та прибрати незаконно встановлений там паркан.

Читайте також: Апеляційний суд підтвердив повернення державі приміщення університету імені Карпенка-Карого

Крім того, триває розгляд кримінального провадження щодо особи, яка, використовуючи підроблені документи, протиправно заволоділа зазначеною ділянкою.

Нагадаємо, земля на Лисій горі внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Великий Київ у Google News

підписатися