“Місця для любителів штрафів” – що означає помаранчева розмітка на дорозі

15:25 30.06

Щоб ще раз привернути увагу водіїв до проблеми неправильно припаркованих авто, патрульна поліція почала наносити на столичних дорогах розмітку яскравого помаранчевого кольору з написом “Місця для любителів штрафів”. Наразі у столиці вже 65 таких “парковок”, і їх кількість планують збільшити до 100, Розмітка нанесена на місцях, де найчастіше паркуються неправильно, і виключно на тих ділянках дороги, де зупинка або стоянка вже заборонена ПДР.

“Місця для любителів штрафів” – що означає помаранчева розмітка на дорозі

Як повідомляє пресслужба патрульної поліції, за 5 місяців 2020 року поліцейські винесли близько 40 тисяч постанов за порушення водіями транспортних засобів правил паркування.

Неправильно припарковані авто не тільки створюють затори й ускладнюють рух для інших водіїв та пішоходів, але й стають причиною аварійних ситуацій. Ми зробили ці неправильні парковки, щоб ще раз, тепер іронічно, нагадати водіям про те, що тротуари, газони та пішохідні переходи — не місця для стоянки”, — зауважив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

У поліції кажуть, що припаркуватися без порушень дуже просто: досить дотримуватись ПДР. Для цього потрібно залишати свій транспортний засіб або у спеціально відведених місцях (багатоповерхові підземні або надземні паркінги, великі стоянки біля торговельних та розважальних центрів, спеціально позначені розміткою місця для паркування) або в тих місцях, де зупинка і стоянка дозволені ПДР.

Нагадали водіям також і про відповідальність за це правопорушення. Статтею 122 КУпАП передбачено:

загрузка...
  • у разі порушення водіями транспортних засобів правил зупинки, стоянки на водія накладається штраф в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 255 гривень;
  • у разі порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, накладається штраф в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 510 гривень.

Також транспортний засіб може бути тимчасово затримано шляхом доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.

Читайте також: Цифра дня. Скільки авто евакуювали за неправильну парковку у 2 кварталі

Як повідомлялось, 90% водіїв, самі того не підозрюючи, платять за парковку шахраям.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...