Як повідомляє пресслужба патрульної поліції, за 5 місяців 2020 року поліцейські винесли близько 40 тисяч постанов за порушення водіями транспортних засобів правил паркування.
Неправильно припарковані авто не тільки створюють затори й ускладнюють рух для інших водіїв та пішоходів, але й стають причиною аварійних ситуацій. Ми зробили ці неправильні парковки, щоб ще раз, тепер іронічно, нагадати водіям про те, що тротуари, газони та пішохідні переходи — не місця для стоянки”, — зауважив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
У поліції кажуть, що припаркуватися без порушень дуже просто: досить дотримуватись ПДР. Для цього потрібно залишати свій транспортний засіб або у спеціально відведених місцях (багатоповерхові підземні або надземні паркінги, великі стоянки біля торговельних та розважальних центрів, спеціально позначені розміткою місця для паркування) або в тих місцях, де зупинка і стоянка дозволені ПДР.
Нагадали водіям також і про відповідальність за це правопорушення. Статтею 122 КУпАП передбачено:
- у разі порушення водіями транспортних засобів правил зупинки, стоянки на водія накладається штраф в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 255 гривень;
- у разі порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, накладається штраф в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 510 гривень.
Також транспортний засіб може бути тимчасово затримано шляхом доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.
Читайте також: Цифра дня. Скільки авто евакуювали за неправильну парковку у 2 кварталі
Як повідомлялось, 90% водіїв, самі того не підозрюючи, платять за парковку шахраям.