Міста України за рік витратити на оборону 19,5 млрд грн: Київ виділив стільки, як решта обласних центрів разом

Автор: Галина Ворона
16:10 14.03

Минулого року Київ спрямував на підтримку сил оборони стільки ж, скільки усі інші обласні центри разом.

Міста України за рік витратити на оборону 19,5 млрд грн: Київ виділив стільки, як решта обласних центрів разом
Світлодіодне освітлення

Про це свідчать дані Комітету виборців України, який проаналізував бюджетні видатки обласних центрів та міста Києва на сили оборони у 2023 році.

Результати аналізу представлено у вигляді рейтингу.

Відтак, Київ посів першу сходинку рейтингу (міський голова – Віталій Кличко), який минулого року спрямував на підтримку сил оборони близько 9 мільярдів гривень.  

На другій сходинці рейтингу – Дніпро (міський голова Борис Філатов), який витратив на допомогу війську 1,6 мільярда гривень.

Також у першу п’ятірку рейтингу увійшли Хмельницький (1,5 млрд грн, Олександр Симчишин), Житомир (1,3 млрд, Сергій Сухомлин) та Одеса (1,1 млрд, Геннадій Труханов).

Загальна сума допомоги, яку обласні центри та столиця надали минулого року силам оборони, становить 19,5 мільярда гривень.

При цьому частка столиці складає 45,6% спільних витрат обласних центрів. Внесок Дніпра, який посів другу сходинку рейтингу, – 8,3%. Частка Хмельницького – 7,7%, Житомира – 6,9%, Одеси – 5,9%.

У КВУ зазначили, що в лютому 2024 року розіслали запити на інформацію про загальний розмір видатків з місцевих бюджетів на потреби сил оборони усім обласним центрам та місту Києву (окрім тих міст, які перебувають під тимчасовою окупацією). Відповіді було отримано від 13 міст: Київ, Хмельницький, Житомир, Одеса, Миколаїв, Чернівці, Чернігів, Рівне, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород. Інформація щодо інших облцентрів взята з відкритих джерел.

Читайте також: Допомога захисникам від киян: пів тисячі дронів прямують на Донбас до бійців 112-ї бригади ТРО 

Нагадаємо, нещодавно Київ відправив захисникам 20 нових вантажівок MAN.

Великий Київ у Google News

підписатися