Міст Патона потребує ремонту, але не валиться, говорить влада

Автор: Любава Лисичкіна
20:17 15.11.2021

Враховуючи аварійний стан мосту, з метою зменшення навантаження на споруду, у 2020 році було обмежено в’їзд на міст будь-якого транспорту, навантаження на вісь якого перевищує 6 тонн, а також обмежено рух крайніми правими смугами в обох напрямках.

Міст Патона потребує ремонту, але не валиться, говорить влада
Про те, що візуальний та технічний огляд, проведений 6 та 13 листопада, не виявив нових процесів руйнації на мосту Патона, повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор.
 
Як говорять  фахівці «Київавтошляхміст»,  жодного видимого руйнування, тобто свіжих пошкоджень чи відпадання шматків бетону, не виявлено.  Комунальники зауважують, що інцидент на відео стався через  доступ сторонніх осіб-безхатьків, які гріються біля труб теплотраси. Саме їхні речі, вочевидь, і падали на відео.
 
«Звісно міст потребує ремонтно-реставраційних робіт. Із кінця 2020 року вже тричі оголошувалася офіційна процедура закупівель щодо розробки проектно-кошторисної документації із реставрації з пристосуванням мосту ім. Є. О. Патона. Двічі конкурс був заблокований через скарги до Антимонопольного комітету України. Зараз процедура триває утретє, і вона також заблокована АМКУ за скаргою одного із учасників», – зазначив директор Департаменту транспортної інфраструктури.
 
Орієнтовна вартість саме проєктних робіт становить 47 млн грн. Власне повна реставрація та ремонтні роботи за попередніми оцінками – не менше 7 млрд грн. Остаточна сума буде визначена після затвердження проекту та проходження відповідної експертизи.
 
Як відомо, міст Патона був введений в експлуатацію у 1953 році. Реконструювали міст лише один раз, у 2004 році, коли з мосту демонтували трамвайні колії. З того часу поточні ремонтні роботи відбувалися лише на невеликих ділянках мосту.
 
Як відомо, Кличко в одному з  інтерв’ю заявив, що молиться щоранку за міст Патона. За словами мера,  реконструкція мосту Патона коштуватиме понад $0,5 млрд доларів. 

Великий Київ у Google News

підписатися