Міст Патона – аварійний, але документи на ремонт готуватимуть 2 роки

15:45 06.09.2020

Міст Патона у Києві визнано аварійним. Там регулярно проводять ремонтні роботи та вже обмежили рух транспорту. Але, не дивлячись на небезпеку, документацію для проведення його реконструкції будуть готувати цілих два роки.

Міст Патона – аварійний, але документи на ремонт готуватимуть 2 роки

Про це повідомили у “Київавтодорі” у відповідь на офіційний запит APnews.

Так, за результатами комплексного обстеження мосту Патона, що виконував ТОВ “Український інститут сталевих конструкцій імені Шимановського”, технічний стан споруди визначено як непрацездатний. А отже – споруда потребує невідкладних робіт з ремонту.

За висновками обстеження інститут порекомендував провести реконструкцію, але до моменту її проведення – обмежити рух по крайнім смугам в обох напрямках, з метою запобігання непередбачуваних наслідків. Схему обмеження руху розробило КП “Центр організація дорожнього руху”, її погодили в Управлінні патрульної поліції Києва. Одночасно з обмеженням руху по смугам, обмежили в’їзд на міст вантажівок.

Наразі “Київавтодор” підготував та направив до Департаменту транспортної інфраструктури, як головного розпорядника бюджетних коштів, проект розпорядження КМДА “Про реставрацію з пристосуванням до сучасних потреб мосту Патона”. Вже після виходу відповідного розпорядження, “Київавтодор” оголосить відкриті торги на виконання робіт з виготовлення проектно-кошторисної документації.

Але орієнтовний термін виготовлення проектно-кошторисної документації – 2 роки. А термін будівництва вже буде визначено проектом. Трохи дивно, що міст визнано аварійним, але тільки на підготовку документів для реконструкції виділено 2 роки.

Орієнтовна вартість запланованих коштів на реставрацію з пристосуванням до сучасних потреб мосту Патона складає 5 100 млн гривень. Але остаточна вартість буде визначена після розробки проектної документації та проходження державної експертизи.

Водночас, повну суму коштів, що вже була витрачена на ремонти та реконструкції шляхопроводу, у “Київавтодорі” не можуть, адже з моменту здачі споруди пройшло 67 років, і підсумкової відомості за весь період існування моста Патона не існує.

Читайте також: Міст Патона, пам’ятник Щорсу, Батьківщину-матір хочуть декомунізувати “цивілізовано”

Нагадаємо, міст ім. Патона побудований в 1953 році. Це перший в світі суцільнозварний великогабаритний автодорожній міст. Його загальна завдовжки 1543 м. Ширина проїжджої частини між бордюрами – 21 м, а тротуарів для пішоходів – 3 м.

Як повідомлялося раніше, на мосту Патона прорвало теплотрасу, в результаті чого вода лилась в Дніпро.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...