Місце розуму і сили: найцікавіші бібліотеки Києва

Автор: Любава Лисичкіна
11:19 04.02.2023

Сьогодні це місце, де люди можуть зустрічатися, обмінюватися думками, навчатися нового й спільно започатковувати добрі справи. А ще, підтримувати один одного.

Місце розуму і сили: найцікавіші бібліотеки Києва

Як ідеться,  слово й поняття “бібліотека” поступово витісняє новомодний “бібліохаб”. Серед найкращих  -і дитячі, і дорослі сховища мудрості і знань нашого міста.

Центральна бібліотека ім. Шевченка для дітей

  • тут регулярно відбуваються книжкові презентації, зустрічі з творчими людьми, художні виставки, заняття та майстер-класи для дітей;
  • слово “дитяча” у назві не повинно збивати з пантелику, тому що обмежень у віці для запису та відвідування бібліотеки немає. Поки дорослі перебувають у читальному залі, діти можуть бавитися у ігровому просторі;
  • у бібліотеці функціонує інтерактивне навчання за допомогою проєкту “Розумники. Smart Kids”. Також для зручності створено 3D-тур бібліотекою.
  • одна з найцікавіших інновацій оновленого простору – комфортна тераса на даху, яка користується шаленою популярністю у теплі пори року, і де можна не лише з користю провести час, а й зробити класні фоточки для Інстаграму.

Адреса: Проспект Перемоги, 25-а
Facebook

Бібліотека КПІ

Загальна площа бібліотеки – 14 тисяч квадратних метрів, як люблять тут наголошувати: “це – як сім держав Монако”. Всередині – ну справжній Хогвардс: у легкій напівтемряві ви піднімаєтесь крутими сходами, навколо – арт-зона, та постійно діючі інсталяції.

 

Потрапити можуть усі охочі, обмежень немає, але обов’язково необхідно мати при собі паспорт. Так само можна без перешкод відвідувати заходи, які регулярно відбуваються у бібліотеці, але бажано завчасно реєструватись на сторінках у соціальних мережах.

  • презентації та обговорення книжок, показ фільмів, розмовні клуби з носіями мов, наукові лекції та майстер-класи та івенти – від святкування Дня народження Стівена Кінга до обговорення феномену вампірів;
  • доступний безкоштовний вай-фай та комп’ютери, за якими можна працювати, зручні столики на поверхах і, що суттєво: широкий вибір не лише технічної літератури, але й сучасної художньої;
  • із свіжих інновацій: навесні тут планують створити смарт укриття – “Smart Shelter CLUST Space”, креативний простір працюватиме за будь-яких умов, а під час повітряної тривоги перетвориться у комфортне укриття.

Адреса: Проспект Перемоги, 37
Facebook бібліотеки, Facebook з івентами

Бібліотека імені Павла Тичини

У фонді бібліотеки багато цікавих та рідкісних видань, таких як “Енеїда” Івана Котляревського, видавництва “Дніпро” 1970 року з унікальним художнім оформленням, “Історія Русів” під редакцією І. Драча та В. Шевчука, книга-мандрівка “Україна” від креативної агенції “Green Penguin”, а також – видань з автографами авторів – “Victory Park” Олексія Нікітіна, “Неймовірна. Ода до радості” Ірен Роздобудько та інших.

Адреса: вулиця митрополита Андрея Шептицького, 24
Facebook

Бібліотека № 115 для дітей

Бібліотека на Бальзака – точно те місце, куди дітей не треба затягувати всередину силоміць, скоріше навпаки – спробуйте їх звідти вчасно вигнати. Зручний простір на вході (місця для велопаркування, охайна квітуча рослинність, пандуси та підіймач на другий поверх) у сучасному архітектурному рішенні – своєрідне “прев’ю” того, що вас очікує всередині.

Адреса: вулиця Оноре Де Бальзака, 28
Facebook

Бібліотека “Свічадо”

Декілька років тому її теж стали звати BiblioHub, і заклад отримав власну айдентику, фірмовий стиль, та логотип у жовто-сірих кольорах.

Одна з найголовніших відмінностей цього простору від інших оновлених бібліотек – поділ на зони і тактильні лінії для людей з вадами зору, які розташовані по всьому приміщенню. Ну, і приємні та необхідні інновації теж присутні: проєктор та підвісні мікрофони для заходів, дитячі кімнати з активностями, художні гуртки (наприклад “Бібліокосмодром” – про таємниці космосу), мовний клуб та покази мультфільмів.

Адреса: бульвар Ромена Роллана, 13-в
Facebook

До слова, розкішні вази та ескізи рушників: у столичному музеї триває виставка творів видатної петриківчанки.

Великий Київ у Google News

підписатися