Про це йдеться в роз’ясненні міністерства.
За рішенням уряду для кладовища виділять дві ділянки у Гатненській громаді Фастівського району Київської області. У Мінветеранів наголошують, що військове меморіальне кладовище хочуть розмістити саме в лісі — “серед дерев та спокою”.
Там переконують, що під кладовище вирубають лише 10% дерев — аварійних та хворих, а також чагарники та дерева, що розташовуються безпосередньо під спорудами на плані. Зрізані дерева передадуть на потреби ЗСУ.
Кладовище займатиме площу у 266 га, з них 120 га — під сектори та споруди, та 146 га — територія самого кладовища.
У Мінветеранів переконують, що вода, яку споживають жителі населених пунктів поблизу, не буде забруднена через кладовище, адже відступ від житлових забудов становить 300-600 метрів, а подекуди й до 1 кілометра.
Крематорій буде розташовано на відстані 700 метрів від забудов при тому, що державні норми дозволяють розміщувати на відстані 300 метрів.
В уряді переконують, що чорного диму та запаху від крематорію не буде, адже він будуватиметься із сучасними технологіями очищення диму.
У міністерстві також пояснили будівництво готельно-розважального комплексу — така назва будівлі на плані передбачена будівельними нормами й не може бути змінена. Однак у самій будівлі будуть організовувати поминальні обіди та селитимуть лише родини військових, похованих на цьому кладовищі, з обмеженою кількістю днів.
“Про жодну комерційну діяльність й мови не може бути”, — стверджують у Мінветеранів.
У міністерстві також заперечили заяви, що на цьому кладовищі ховатимуть мільйон людей чи продаватимуть місця для цивільних. Там зазначають, що всього на кладовищі можуть бути поховані орієнтовно 150 тисяч захисників. Держава повністю своїм коштом забезпечує поховання, доброустрій, охорону території, утримання місць поховання.