Міноборони визнало, що у 2019 році повністю ліквідувало танковий батальйон ДШВ – нардеп

Автор: Любава Лисичкіна
13:40 29.07.2023

Це єдина серйозна віськова частина, яка була розташована на Півночі в районі Овруча Житомирської області біля траси, якою у лютому 2022 йшли окупанти.

Міноборони визнало, що у 2019 році повністю ліквідувало танковий батальйон ДШВ – нардеп Фото: ілюстративне
Про це повідомив народний депутат від “Європейської Солідарності” Володимир Ар’єв.
 
За словами політика, відомство визнало, що у 2019 році повністю ліквідувало в/ч А0229 – а саме, танковий батальйон Десантно-Штурмових військ.  
 
“Ліквідували, як кажуть, в нуль. Техніку і зброю передали бронетанковим військам. Відповідне розпорядження міністра оборони Загороднюка і начальника генштаба Хомчака було підписане 13 вересня 2019 року, себто за кілька місяців після інавгурації Зеленського. Такі питання без верховного головнокомандувача не вирішуються”, – повідомив політик.
За словами нардепа, 4 жовтня у Житомирі на Форумі регіонів зʼявилися обидва президенти –  Зеленський і Лукашенко і така хронологія подій дозволяє припускати, що саме Лукашенко наполіг на ліквідації найбільш боєздатного підрозділу з розташованих неподалік кордону.
 
В подальшому, як говорить нардеп,  був ріст обсягу поставок бітума з Білорусі для Великого будівництва і дизеля, в кількісному вимірі.
 
“Тоді, на зустрічі 4 жовтня Лукашенко пообіцяв Зеленському, що Україна ніколи не матиме проблем збоку Білорусі, що підтверджує версію ліквідації в/ч на вимогу Мінська. За 2,5 роки під час вторгнення частини російської армії йшли з Білорусі саме через Овруцький район. Наслідки злочинних рішень 2019 Україна відчула сповна у 2022”,  – додав Володимир Ар’єв.
 
Нагадаємо, “ВК” писав про те, що кордони Київської області зміцнюватимуть у зв’язку з останніми подіями навколо ЗАЕС. 
 
Крім того, наразі відомо, що через ЧВК “Вагнер” та ядерну загрозу посилюють охорону кордону з Білоруссю.
 
Варто зауважити, що в червні стало відомо, що російську ядерну зброю планують привезти у Вітебську область на території Білорусі – до населеного пункту, розташованого неподалік Київської та Житомирської областей. 
 

Великий Київ у Google News

підписатися