Міноборони повертає стару систему харчування для військових

16:37 09.11.2020

Незадовільні умови зберігання продуктів, претензії до якості їжі, занедбаність об’єктів продслужби військових частин, що були передані в оренду комерційним фірмам, які фактично неможливо контролювати, і стали причиною ініціювання реформи системи харчування в 2015 році.

Міноборони повертає стару систему харчування для військових

Про це повідомляє видання “UkrMilitary”.

Незважаючи на це, Кабінет Міністрів погодився із пропозицією Міноборони щодо повернення у Збройних силах України системи харчування, що існувала з 2008 по 2015 рік.

Внесені урядом зміни дозволяють здійснювати закупівлю всієї послуги харчування в аутсорсерів, як це було за часів Януковича.

Нагадаємо, що нова система передбачала ремонт їдалень, сховищ, закупівлю нового кухонного обладнання та повний контроль з боку частини за зберіганням та приготуванням їжі кухарями, яких наймала сама частина.

Проте саме останнє і стало проблемою в 2020 році, адже введення кухарів до штату частин заважало планам Генерального штабу щодо скорочення штатної чисельності ЗСУ до норми, яка була визначена законом 2015-року. Тому Міноборони вирішило й далі платити гроші за приготування їжі та зберігання продуктів кільком комерційним фірмам”, – пояснюють у повідомленні. 

Отож, лише певна кількість військових частин харчуватиметься за новим Каталогом. Інші ж мають і далі вдаватись до послуг аутсорсингу, що передбачає повний цикл господарських дій (від закупівлі продуктів до подачі готової їжі на стіл). 

Волонтерка і керівниця Проєктного офісу реформ МОУ Діана Петреня, яка керувала реформою на її початку, виступила з різкою критикою такої “гібридної схеми”.

Активістка вважає, що таким чином вище керівництво намагається інтегрувати старі корупційні схеми.

Повернення до кухні старого зразка почнеться з 1 січня 2021 року.

Читайте також: “Передова”. НБУ випустив нову монету, присвячену медикам та військовим

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...