Ця заява була зроблена після серії жорстоких нападів на в’язниці та тюремних охоронців, які сталися протягом двох тижнів у квітні.
Як пише euronews, міністр юстиції Франції Жеральд Дарманен у понеділок оголосив про нові плани, згідно з якими ув’язнені будуть робити свій внесок у покриття витрат на утримання у в’язниці.
В інтерв’ю телеканалу TF1 Дарманен заявив, що планує «внести поправки до закону», і пообіцяв підтримати законопроект із цього питання, представлений до Національної асамблеї у березні.
За даними Міністерства юстиції Франції, утримання в’язниць обходиться французькій державі 4 мільярди євро на рік.
Дарманен обґрунтував свою пропозицію тим, що «до 2003 року ув’язнені вносили свій внесок у витрати на своє утримання у в’язниці» і «так само, як існує фіксована плата за перебування у лікарні, існує й фіксована плата за відвідування в’язниці».
Його заява послідувала за серією жорстоких нападів на в’язниці та тюремних охоронців у всій Франції протягом двох тижнів у квітні. З того часу близько 200 слідчих працювали над пошуком винних, і в понеділок правоохоронці затримали 25 підозрюваних у різних частинах країни.
Відповідальність за напад взяла на себе група, яка називає себе «Захистом прав французьких ув’язнених» (défense des droits des prisonniers français, або DDPF). DDPF нападає на в’язниці та їхніх співробітників, публікуючи на своєму каналі в Telegram відеоролики та погрози.
За даними французького уряду, напади на в’язниці були частиною скоординованих зусиль і стали відповіддю на загальнонаціональну кампанію боротьби з незаконним обігом наркотиків, яка ведеться з лютого.
У рамках цієї кампанії уряд планує до жовтня перевести 200 найнебезпечніших наркоторговців країни у дві в’язниці суворого режиму.
Окрім телевізійного інтерв’ю, міністр юстиції в понеділок опублікував відкритий лист на телеканалі X, в якому висловив свою «повну рішучість» дати можливість тюремним службовцям «працювати краще за умов повної безпеки».
«Абсолютно неприйнятне насильство та погрози, вчинені проти вас [співробітників в’язниці] та в’язниць останніми днями, по праву шокували вас», — написав він, перерахувавши низку заходів, покликаних забезпечити анонімність охоронців.
Франція неодноразово отримувала засудження від Європейського суду з прав людини через погані умови утримання у в’язницях.
Останні дані про чисельність ув’язнених у Франції, опубліковані 1 квітня, показують, що зараз за ґратами відбувають покарання 81 600 осіб. Це набагато перевищує загальну кількість тюремних місць, які офіційно надають Франція, яка становить 62 363.