Міністр встановив одномісний ліфт у п’ятиповерхівці Києва – як він виглядає (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:06 05.01

В одному з будинків Києва досі залишився старовинний ліфт в центрі міста, розрахований на одного пасажира.

Міністр встановив одномісний ліфт у п’ятиповерхівці Києва – як він виглядає (ФОТО)

Фото та історію підйомного механізму в старовинному будинку по вулиці Прорізній, 11б опублікувало видання 44.ua

Історія старовинного ліфта

Вважається, що перший ліфт у Києві з’явився ще у 1891 році на вул. Грушевського, 32, завдяки генералу Михайлу Драгомирову. Проте зараз мова про інший будинок, на Прорізній. Цей ліфт було встановлено вже за СРСР.

В одному з будинків, зведених у ХІХ столітті, на п’ятому поверсі жив Микола Санов, міністр харчової промисловості УРСР. Йому було досить важко підніматися на верхній поверх. А коли завагітніла дружина, він серйозно задумався над установкою ліфтового механізму в будинку.

Подібні конструкції в будівлі не проектувалися, тому місця для ліфта особливо не було. Простір між сходами був досить вузьким. Однак, міністру в ті часи реалізувати свої ідеї було не так важко, і він досяг установки ліфта будь-яким шляхом.

Підйомник із шахтою встановили між сходовими прольотами. Скільки було місця, стільки й використали – вийшла дуже тісна кабінка. Приблизно половина квадратного метра. Поміщається туди лише одна людина, при цьому максимальна вантажопідйомність лише 85 кілограм.

Оскільки ліфт старовинний, то замість автоматичних дверей тут використовуються звичайні. Причому відкриваються вони також всередину, що теж потрібно врахувати, намагаючись поміститися. Тим не менш, ліфт досі функціонує, став досить відомим та перетворився на туристичний об’єкт.

Чи можна покататися на ліфті

Деякі бажаючі вирішують спробувати проїхатися цим ліфтом. Зробити це можна, але потрібно потрапити до під’їзду, де використовується кодовий замок.

Мешканцям будинку трохи набрид порив туристів, проте вони пускають бажаючих усередину, з проханням лише дотримуватися техніки безпеки. Про це навіть висить оголошення. Щоб покататися, необхідно не перевищувати вказану вагу в 85 кг і обов’язково зачиняти двері.

Нагадаємо, у будинках на Харківському масиві замінили ліфти.

Великий Київ у Google News

підписатися