Міністр Степанов здав зразки ДНК, щоб стати донором кісткового мозку

19:37 29.12.2020

Міністр охорони здоров’я власним прикладом заохочує українців ставати донорами кісткового мозку. Сьогодні він зробив перший крок до донорства – здав зразки ДНК.

Міністр Степанов здав зразки ДНК, щоб стати донором кісткового мозку

Подія відбулася в рамках підписання меморандуму між Міністерством охорони здоров’я та представниками громадських організацій з розвитку трансплантації кісткового мозку і популяризації донорства в Україні.

Зразки ДНК, здані міністром, доставлять в лабораторію в Німеччині, і після отримання результатів Степанов буде офіційно внесений до реєстру донорів кісткового мозку.

Як пояснив міністр, якщо в українській базі даних буде хоча б 20 тисяч зразків, ймовірність знайти донора значно збільшиться.

Згодом на своїй Facebook-сторінці Степанов написав, що підписаний сьогодні меморандум допоможе консолідувати зусилля навколо розвитку в Україні трансплантації органів.

Він також навів кілька цифр, що свідчать про розвиток трансплантології в Україні.

Так, за його даними, протягом 2020 року в Україні виконано 204 трансплантації кісткового мозку. Вперше лікарі почали виконувати ТКМ від нерідного донора і вже виконали 4 таких операції.

Зараз в Україні функціонує 6 центрів трансплантації кісткового мозку, потужності яких постійно зростають.

У бюджеті 2021 року на реалізацію пілотного проекту з трансплантації закладено 502 мільйони гривень.

Степанов впевнений, що в 2021 році високотехнологічні медичні послуги будуть розвиватися ще швидше, і ми продовжимо рухатися до повної “трансплантаційної незалежності”.

Він також закликав усіх долучитися до змін у країні та стати потенційними донорами кісткового мозку.

Нагадаємо, у 2018 році Верховна Рада ухвалила, а президент підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині”, що регулює питання трансплантації, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин. Нова влада також заявила про намір “потужно” взятися за розвиток трансплантації. Зокрема, влітку цього року були затверджені тарифи на трансплантацію органів в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися