Міністр оборони розповів про долю військових кафедр: що буде

Автор: Вікторія Мілюта
13:28 07.03.2023

Міністр оборони Олексій Резніков переконаний, що в українських навчальних закладах обов’язково мають бути військові кафедри, але слід думати про їхню спеціалізацію.

Міністр оборони розповів про долю військових кафедр: що буде
Світлодіодне освітлення

Таку думку він висловив в інтервью LIGA.net 

За його словами, культура військової професії має стати трендом в Україні.

Резніков зазначив, що Росія у любому випадку мріятиме про реванш. Тому, щоб не допустити повторного вторгнення, у країні має бути потужний сектор сил безпеки та оборони, а також зрозуміла концепція армії резервістів.

В той же час міністр вважає, що строкова служба більше може не знадобитися.

«Кожна молода людина в 18 років починає проходити спеціальні курси підготовки: медицина, стрільба, окопи, злагодження. Далі навчається на кого хоче, але раз на рік проходить місячні курси за спеціалізацією. Хочеш бути кулеметником – розвивайся як кулеметник. Хочеш бути оператором дронів – давай», – наголосив міністр.

Читайте також: Відомий американський хірург поділився знаннями основ воєнно-польової хірургії

За його словами, наразі є багато університетів, де завідувачі військових кафедр сумлінно готували випускників, які зараз вдало воюють на фронті.

Очільник Міноборони відзначив, що офіцери з бойовим досвідом мали б доносити в навчальні центри розуміння, як і кого у майбутньому треба готувати.

Раніше повідомлялося, що столичні студенти отримуватимуть стипендію на честь полеглого на війні викладача університету Шевченка.

Великий Київ у Google News

підписатися