У Пенсійному фонді України повідомляють, що законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено підвищення державних соціальних гарантій для населення. Зокрема, з 1 січня 2024 року встановлено розміри прожиткових мінімумів:
- загальний показник прожиткового мінімуму — 2920 грн;
- для осіб, які втратили працездатність — 2361 грн;
- для працездатних осіб — 3028 грн;
- для дітей до 6 років — 2563 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років — 3196 грн.
Також у 2024 році збільшиться розмір мінімальної пенсії за віком та доплати за стаж.
“Незалежно від того, працює людина чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму”, – повідомляють у Пенсійному фонді України.
Пенсійний фонд також розробив механізм підтримки пенсіонерів з малими доходами. Щоправда, якщо буде перераховано гроші в державу, доведеться заплатити податок. Який саме – порахувала Судово-юридична газета. Кажуть, якщо доброчинець перерахує 10 тисяч гривень підтримки, з них 7 тисяч дістануться пенсіонерові, а 3 тисячі (тобто 30% від суми) піде в держбюджет у вигляді податків.
Відповідно до встановленого законом порядку зі сплаченої на окремий рахунок Пенсійного фонду України благодійної пожертви, 70% суми виплачується пенсіонеру, 30 % – спрямовується до бюджету Фонду та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій (стаття 72-1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
Нагадаємо, Держстат та Work.ua розповіли, яким фахівцям платять найбільше.