Мінімалка та зарплати вчителям зростуть, податків бракуватиме – міністр фінансів по ухвалений бюджет-2024

Автор: Оксана Тупальська
12:55 10.11.2023

У бюджеті на 2024 рік закладено індексацію пенсій, підвищення рівня мінімальної заробітної плати та зарплати педагогами. Також передбачено кошти на нові соціальні напрямки. Про фінальний проект бюджету-2024, проголосований парламентом розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

Мінімалка та зарплати вчителям зростуть, податків бракуватиме – міністр фінансів по ухвалений бюджет-2024
Світлодіодне освітлення

Збільшення мінімальної заробітної плати передбачено в бюджеті на наступний рік – з 1 січня 2024 року до 7100 грн, а з 1 квітня – до 8000 грн.

На соцзахист в бюджеті на 2024 рік передбачено понад 469 млрд грн. Це кошти на: 

  • індексацію пенсій (трансферт Пенсійному фонду – 271,9 млрд грн),
  • допомогу особам, які потрапили у складні життєві обставини, на дітей та малозабезпеченим сім’ям (136,5 млрд грн),
  • виплату пільг та субсидій (49,9 млрд грн),
  • соціальний захист осіб з інвалідністю (6,4 млрд грн). 

“Виходячи з високої ймовірності, що війна буде тривати протягом всього 2024 року, видатки на фінансування сектору безпеки та оборони становитимуть більше половини у загальній структурі, або 1,69 трлн грн”, – сказав Марченко.

Та закликав інвестувати в перемогу шляхом купівлі військових облігацій, оскільки за рівнем дохідності та безпеки державні цінні папери об’єктивно є найпривабливішим інвестиційним інструментом на ринку.  

“Окрема подяка сумлінним платникам податків, завдяки яким ми маємо можливість фінансувати наш опір агресору. Було прийнято складне, але виважене рішення про перерозподіл податку на доходи фізичних осіб, який сплачують військовослужбовці, на потреби оборони держави”, – зазначив міністр фінансів.

Додатковими статтями передбачено в держбюджеті кошти на будівництво укриттів в медичних закладах, облаштування безпечних освітніх просторів, харчування дітей в школах. 

Доповнять фінансування з місцеіих бюджетів та міжнародних програм підтримки коштами з держбюджету на закупівлю шкільних автобусів

Фінансування підтримки особам, які захищали незалежність України збільшено до 14,3 млрд грн (+7,5 млрд грн до 2023 року):

“Наступного року буде запроваджений інститут помічника ветерана, продовжено програму забезпечення житлом ветеранів війни та членів їх сімей, буде запущено пілотний проєкт зубопротезування”, – сказав міністр.

Нагадаємо, основну статтю видатків бюджету на 2024 рік становить оборона — 22,1% бюджету або 1,69 трлн грн спрямують на потреби армії.

Великий Київ у Google News

підписатися