Мінімалізм та інклюзивність: якою буде відбудована Школа мистецтв у Бородянці

Автор: Галина Ворона
13:55 01.02

Архітектурно-будівельна компанія UVT GROUP розробила концепт відбудови частини міста Бородянка на Київщині, яке чи не найбільше постраждало через російську агресію. Один з проєктів відбудови – це нова Школа мистецтв, що має з’явитись на місці попелища, залишеного російськими загарбниками.

Мінімалізм та інклюзивність: якою буде відбудована Школа мистецтв у Бородянці

Про це повідомляє видання PRAGMATIKA.

До моменту знищення школи російськими військами Бородянська школа мистецтв була культурною окрасою місцини, де ще з 1970 року дітей навчали грі на різноманітних музичних інструментах. У найкращі часи кількість учнів школи доходила аж до 350 осіб.

Проєкт відбудови покликаний не тільки в повному об’ємі відродити заклад, а й дозволити йому стати культурним громадським хабом для всіх жителів і гостей Бородянки.

Як повідомляється, архітектура школи передбачає високу функціональність і гнучкість використання завдяки універсальності планувальної схеми та м’яку естетику мінімалізму.

У школі будуть розташовані просторі класи з великою кількістю світла. Головний фасад школи обернений на південь, де найбільше сонця.

Тому ми огорнули його ніжними хвилями, що нагадує про прикладні мистецтва і вільний природний рух творчості. Світлий бетон контрастує з теплотою дерева, створюючи атмосферу затишку та захищеності”, — розповідає ведуча архітекторка UVT GROUP Ганна Шепеленко.

Перший поверх школи — публічний, це — повноцінний театр. Тут буде сцена, гримерні, рубка звукорежисера, велика кав’ярня з панорамними вікнами.

Другий і третій поверхи — навчальні та тренувальні. Тут передбачені танцювальні класи, класи гри на музичних інструментах, ліпки та малюнка.

Широкі сходи з’єднують поверхи, і вся територія школи безбар’єрна та інклюзивна.

Навколо школи розіб’ють невеликий садок із широкими лавами та кущами букшпану.

Будівля школи природним чином вписується в місцину і гармоніює з масштабом вулиці, селища, викликає бажання доєднатись до цієї спільноти і творити разом. Діти, які вимушені були виїхати з рідної Бородянки, точно знатимуть, що їхня школа на них чекає“, — коментують автори проєкту.

Читайте також: “Краще, ніж було”. Бородянку і Мощун будуть відбудовувати за новим принципом

Нагадаємо, архітектори створили проект відбудови Бородянки з велодоріжками та зеленими насадженнями.

Великий Київ у Google News

підписатися