Мільярдер з Києва. Як програміст опинився в соратниках Маска

21:50 14.01.2021

Американський підприємець українського походження, співзасновник і головний інженер PayPal Макс Левчин поповнив ряди доларових мільярдерів. Акції його компанії Affirm різко зросли вдвічі.

Мільярдер з Києва. Як програміст опинився в соратниках Маска Фото: thecenter.nasdaq.org
Світлодіодне освітлення

 Як пише  Forbes, програмісту з України, який народився у 1974 році у Києві, належить 11% акцій Affirm (компанія яка  дає можливість здійснювати онлайнові покупки з відстрочкою платежу через систему короткострокових споживчих кредитів) і  наразі він має понад $ 2,7 млрд. Його статки дозволили йому увійти до найбагатших людей світу, мільярдерів.

Відомо, що новий доларовий мільярдер народився  в єврейській родині. Його батько  був поетом і художником, а мати – дослідницею і програмісткою.   У 1991-му сім’я отримала політичний притулок в США.

Макс Левчин закінчив Університет Іллінойсу в Урбана-Шампейн.  Саме він разом з  Ілоном Маском і Пітером Тілем почали новий проект, який пізніше отримає назву PayPal. У 1998 році система почала працювати – вона стала настільки успішною, що банки почали масово вкладати в PayPal кошти для розвитку. Всього за рік банки інвестували в стартап додатково $ 20 млн, а у 2002 році PayPal купив електронний аукціон eBay (сума угоди склала $ 1,5 млрд).   Левчина заробив на цьому $ 34 млн.

Левчин довго працював над власним проектом, який отримав назву Slide. Це спеціальний сервіс, що допомагає в зручній формі зберігати і переглядати великий обсяг фотографій. Згодом створив Affirm. Багатій одружений, його дружиною стала американка російського походження.  

До слова, Київський молодіжний ценр пропонує розібратися зі фінансовою сферою та оголошує набір на безкоштовний онлайн курс.

Великий Київ у Google News

підписатися