Міг би продовжувати практику лікаря-стоматолога та викладати в університеті, але пішов до ЗСУ

23:24 13.11.2023

За допомогою волонтерів, рідного університету та держави йому вдалося обладнати усім необхідним мобільний стоматологічний кабінет, де він працює майже кожного дня, надаючи кваліфіковану допомогу.

Міг би продовжувати практику лікаря-стоматолога та викладати в університеті, але пішов до ЗСУ
Світлодіодне освітлення
Про Святослава Прохорова розповіли у Морській піхоті.
 
У цивільному житті Святослав Прохоров, лікар-стоматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, асистент кафедри ортопедичної стоматології національного медичного Університету імені О.О. Богомольця. У військовому – офіцер медичної служби 35 окремої бригади морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського.
 
Він міг би лишатися в Києві, але вирішив обрати інший шлях, адже переконаний – його професійні знання та вміння знадобляться саме у війську.
 
“Коли почалася війна, я перебував із родиною у Києві, – пригадує Святослав Прохоров. – Хоча я одразу зв’язався зі своїм війковим комісаріатом, потрібно було спочатку вивезти родину у безпечне місце. Вже у Львові, коли дружина з дітьми були у безпеці, мені потрібно було повертатися до Києва, щоб прийти до військкомату. Пам’ятаю здивовані очі працівників залізничного вокзалу, коли я питав у них за квитки. Тоді потяги в той напрямок вже не ходили, тому довелося призиватися вже на місці”.
 
До речі, лікар-стоматолог у Збройних Силах не вперше. Він проходив службу по мобілізації у 2015-2016 роках у складі однієї з повітряно-десантних бригад. Тоді йому вдалося обладнати пересувні стоматологічні кабінети у всіх бригадах українських десантників, певний час навіть був головним стоматологом ДШВ.
 
Отриманий досвід в АТО Святослав Леонідович сьогодні активно впроваджує в морській піхоті. За допомогою волонтерів, рідного університету та держави йому вдалося обладнати усім необхідним мобільний стоматологічний кабінет, де він працює майже кожного дня, надаючи кваліфіковану допомогу.
 
За словами лікаря, потреба у подібних стоматкабінетах дуже висока, і в умовах ведення бойових дій це єдиний спосіб проводити таке лікування. Якщо у кадрових військовослужбовців все більш-менш в порядку, то більш ніж 80 відсотків мобілізованих військовослужбовців гостро потребують лікування. Крім того, половина з цих 80 відсотків ще й протезування,  говорить старший лейтенант медичної служби.
 
Кожного дня біля машини лікаря черга, особливо коли його кабінет працює безпосередньо у батальйонах. За словами Святослава Прохорова, вдень він приймає від 10 до 25 пацієнтів, і це не лише військовослужбовці його бригади. По допомогу до лікаря звертаються й інші підрозділи, які виконують завдання поруч, а також місцеві мешканці. Інколи доводилося працювати у важких умовах, і навіть під обстрілами.
 
 На сьогодні, починаючи з березня 2022 року, він допоміг більш ніж 1,5 тисячі пацієнтів.
 
Враховуючи його вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку та високий професіоналізм Указом Президента України №446/2023 від 25 08 2023 року старшому лейтенанту медичної служби Святославу Прохорову присвоєно звання «Заслужений лікар України».
 

Великий Київ у Google News

підписатися