Про це стало відомо із офіційного повідомлення, яке опублікувала прес-служба Міжнародної метеорної організації, інформують Коментарі.
За словами вчених, частину метеора зафіксували з великої відстані найсхідніші камери Європейської мережі Fireball (EN) Астрономічного інституту Академії наук Чехії, що діє у Словаччині. Втім, найцінніші записи зроблено у словацьких селах Колониця та Стара Лісня.
Незважаючи на те, що відстані словацьких та угорських камер до боліда становили 570-780 км, траєкторію метеора було визначено з похибкою лише кілька сотень метрів.
Вперше метеор був помічений на висоті 98 км над селищем Велика Димерка у Броварському районі Київської області. Потім він пройшов безпосередньо над Києвом на висоті близько 80 км та продовжив рух на південний захід зі швидкістю 29 км/с.
Востаннє болід був помічений на відео на висоті 28 км, коли його швидкість становила близько 10 км/с. Метеор орієнтовної початкової маси 200-300 кг розпався з відривом 38 км безліч фрагментів і пил.
Уповільнення боліда після спалаху свідчить про те, що найбільші створені фрагменти мали масу менше 1 кг. Востаннє болід був помічений на відео на висоті 28 км, коли його швидкість була близько 10 км/сек”, – зазначили в організації.
Нагадаємо, напередодні увечері, 19 квітня, мешканці Київщини побачили у небі яскраві спалахи та почули звуки, схожі на вибухи. Спалахи над Києвом, які містяни спостерігали 19 квітня близько 22.00, ніяк не пов’язані з ворожими атаками, це було падіння метеорита.