Мешканцям Демидова пообіцяли відновити шлюз зруйнованої дамби до серпня

Автор: Марина Максенко
18:27 27.06

Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у коментарі “Українській правді”. За його словами, влада планує до серпня відновити…
Читать дальше

Мешканцям Демидова пообіцяли відновити шлюз зруйнованої дамби до серпня

Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у коментарі “Українській правді”.

За його словами, влада планує до серпня відновити шлюз зруйнованої наприкінці лютого дамби, через яку затопило село Демидів.

“Внаслідок бойових дій протягом лютого-березня цього року було пошкоджено дамбу на річці Ірпінь, через що було частково підтоплено близько 50 приватних садиб у селі Демидів біля села Козаровичі. Відразу після деокупації Київщини долучили ряд фахівців військової та цивільної сфер. Задача – у найкоротший термін знайти проектне рішення для відновлення функціонування штучної споруди – дамби. Паралельно проводилися роботи з відкачки води із садиб мешканців села. Для цього залучено декілька насосів. Рівень води в заплаві річки Ірпінь вдалося знизити. Також на цей час встановлюються додаткові помпи”, – пояснив Кулеба.

Він додав, що воду з заплави скидають у Київське водосховище через резервний шлюз. Крім того, балансоутримувач споруди проводить постійні перевірки стану дамби і вона перебуває у функціональному стані.

“В період з 1 до 10 липня розпочнуться ремонтні роботи з відновлення пошкодженого шлюзу. Під час роботи будуть враховані та реалізовані заходи щодо безпеки та належного технічного функціонування шлюзів. Орієнтовний термін закінчення робіт – 1 серпня поточного року. Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що виникла внаслідок бойових дій. Вона контрольована і найближчим часом буде вирішена”, – зауважив Кулеба.

Великий Київ у Google News

підписатися