Відповідна петиція №41/003965-21еп з’явилась на сайті уряду.
За словами автора звернення Ольги Шиян, рішення про розміщення цього об’єкту було ухвалено по “злодійськи підступно”, в останні дні повноважень районних керівників.
Вона стверджує, що будь-якого погодження проекту будівництва цвинтаря з жителями навколишніх сіл для врахування їх думки не було.
Такі дії влади і забудовників є неприпустимими. Будівництво такого специфічного об’єкту в таких гігантських розмірах, в безпосередній близькості до житлової забудови, без погодження з місцевими жителями є злочином”, – йдеться в петиції.
Як зазначається, громада Гірської ОТГ виступає категорично проти будівництва “мегакладовища” з крематорієм саме в цьому місці, оскільки:
- дозвільна документація складена без врахування думки громади
- будівництво такого об’єкту погіршить і без того не найкращу екологічну ситуацію в громадах. Місцеві кажуть, що знають про негативні наслідки роботи київського крематорію, що ще раз доводить – такі об’єкти треба будувати подалі від місця проживання людей.
- транспортна інфраструктура сіл не готова до того, що по ній щодня буде проїжджати близько 100 похоронних процесій та величезна кількість відвідувачів. Це створить транспортний колапс.
Ми розуміємо, що такий об’єкт потрібен Києву, але місце розташування його в безпосередній близькості до наших помешкань є неприпустимим. Вимагаємо від посадовців всіх рівнів не допустити будівництво “мегакладовища” з крематорієм в обраному забудовниками місці”, – зазначається в петиції.
Збір підписів за петицію стартував 27 вересня 2021 р. і триватиме ще 89 днів. Станом на 28 вересня петицію підписали 1535 осіб з 25000 необхідних.
Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація, що на землях Золочівської та Гірської об’єднаних територіальних громад, між селами Петропавлівське, Мартусівка та Ревне, планують збудувати Меморіальний парк, а по факту крематорій та величезний цвинтар на 1 млн. могил для захоронення мешканців м. Києва. Запланована площа цього об’єкту складає 250 га. Цікаво, що про цвитар з крематорієм місцеві мешканці дізналися, коли вже почалося будівництво.