Мешканці Київського зоопарку почуваються добре, відкриття звіринцю можливе наприкінці квітня

Автор: Ольга Даниленко
14:32 15.04

Тварини Київського зоопарку почувають себе добре й не демонструють ознак тривоги. Якщо не буде військового загострення, кияни та гості столиці зможуть відвідати зоопарк вже наприкінці травня. Купити квітки авансом та допомогти звірятам можна вже зараз.

Мешканці Київського зоопарку почуваються добре, відкриття звіринцю можливе наприкінці квітня

Про це “ВК” розповів речник Київзоо Богдан Скульський.

Ми зараз працюємо без відвідувачів. Планується відкриття, якщо положення не буде загострюватися. Але точну дату сказати не можу. Сподіваємося це буде у квітні – наприкінці місяця”, – розповів він.

За словами Скульського, слон Хорос, який у перші дні тривожився через гучні звуки від вибухів – вже оговтався й почуває себе добре. Йому вже не потрібне заспокійливе, виходить погуляти на вулицю у теплу погоду.

У перші дні, коли почалися ці вибухи, ППО наше працювало – він стресував. Виявився чутливим до всіх цих звуків. Потім потрошку стало менше гучних звуків. Зараз гарно себе почуває. Заспокійливе вже не дають. Зараз гуляє вже на вулиці, погода дозволяє”, – розповів він.

Єдина горіла в Україні – Тоні не демонструє тривогу, виходить у відкритий вольєр аби подихати свіжим повітрям та розім’ятися. Тоні вже почесний пенсіонер – йому 48 років, за людськими мірками – за 90.

Однак нова мешканка зоопарку – тигриця з Харківського екопарку, який розбомбили військові РФ, досі знаходиться на карантині. Вона під постійним наглядом ветеринарів.

Вона була у доволі поганому стані, бо потерпіла у Харкові: тривалий стрес, опіки, в неї стерті ікла. Зараз вона у карантині. Це інший вольєр, за нею спостерігають ветеринари, це стандартна процедура. Коли стороння тварина потрапляє у зоопарк можуть бути у наявності якісь приховані хвороби”, – зазначив речник.

Сім’я левів Геркулес, Дарина, Вілія та Христина у перші дні війни перебували у зимовому приміщенні, тому вибухів чи роботи ППО не чули. 

У нас є острів звірів, там товсті бетонні стіни, там у середині не чутно було, коли ППО працювало, вибухи були. А потім закінчилося, ми їх випускали на вулицю, вони гуляли. Паніки у них не було. Слава богу”, – розповів речник Київзоо.

Богдан Скульський висловив вдячність всім небайдужим хто допомагає зоопарку у складний час.

Якщо є бажання й можливості кожен може приєднатися до допомоги:

Нагадаємо, поблизу Київського зоопарку наприкінці лютого тривали активні бойові дії. Тоді українські війська знищили у столиці російську колону – танк, дві легкові авто та дві вантажівки.  У середині березня ракета РФ рознесла верхні поверхи житлової багатоповерхівки за 300 метрів від зоопарку. Із зоопарку деяких тварин евакуювали до Польщі. Колона декілька разів попала під обстріл.

Як повідомляв “ВК”, у воєнний період у столичному зоопарку народився лемур. Його назвали Байрактаром.

Великий Київ у Google News

підписатися