Мешканці багатоповерхівок можуть здавати в оренду горища та підвали

Автор: Марія Супрун
19:18 12.08

Мешканці багатоквартирних будинків можуть надавати в оренду спільне майно, а виручені кошти направляти на капітальні ремонти та утримання будинків.

Мешканці багатоповерхівок можуть здавати в оренду горища та підвали

Про це розповів директор КП «Інженерний центр», депутат Київради, голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв.

За його словами, у Києві діють декілька програм співфінансування, завдяки яким жителі можуть відремонтувати та поліпшити стан своїх будинків, витративши від 5% до 30% від розміру необхідної для цього суми. Проте з різних причин співвласникам не завжди вдається зібрати кошти, аби взяти участь у цих програмах.

«Закон дозволяє мешканцям багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ, за рішенням загальних зборів, передавати спільне майно, комори, горища, підвали, колясочні та інші простори, які не використовуються, в оренду фізичним та юридичним особам у тому випадку, якщо не будуть погіршені умови експлуатації будинку. Отримані від оренди окремих об’єктів спільного майна кошти можуть спрямовуватись на проведення необхідних ремонтних робіт у будинку та покращення його технічного стану», – зазначив Терентьєв.  

Він додав, що доходи ОСББ, у тому числі від надання в оренду спільного майна, можуть використовуватись винятково для фінансування видатків на утримання ОСББ, реалізації його мети та напрямів діяльності, визначених статутом. Аби використовувати спільне майно багатоквартирного будинку співвласникам потрібно:  

  • створити ОСББ;  
  • на загальних зборах прийняти відповідне рішення про надання того чи іншого приміщення в оренду та за необхідністю затвердити основні умови договору, а також умови використання отриманих коштів;  
  • відкрити рахунок ОСББ у банку;  
  • укласти договір на підставі рішення загальних зборів ОСББ;  
  • виконувати умови договору та контролювати їх виконання орендарем.

Нагадаємо, більше сотні будинків обладнають економними електролічильниками у серпні (АДРЕСИ).

Великий Київ у Google News

підписатися