Мерія відсудила у художника Марчука понад 6 мільйонів. Все через музей, який планували збудувати

09:12 29.07.2020

Художник Іван Марчук програв суд Київській міській раді і тепер з нього стягнуть близько 6 мільйонів гривень. Все через оренду землі, де планувалось звести музей. Київрада та Міністерство культури обіцяли допомогти, але обіцянок своїх не виконали.

Мерія відсудила у художника Марчука понад 6 мільйонів. Все через музей, який планували збудувати

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва.

У обставинах справи зазначається, що “Виставковий центр-музей художника Івана Марчука” не виконує належним чином умови Договору оренди земельної ділянки в частині сплати орендної плати”. 

Договір про оренду датується 2010 роком. 

Відомо, що з того часу художник неодноразово звертався до влади з проханням зменшити розмір орендної плати у зв’язку з неможливістю розпочати будівництво музейного комплексу, тривалим погодженням дозвільної документації, зростанням вартості робіт тощо.

Суд визнав, що через ці причини, а також складний фінансовий стан та несприятливу економічну ситуацію, відсутність підтримки з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, відповідач не зміг виконати свої зобов’язання за договором.

Попри те, що міськрада та Міністерство культури не виконали наміри щодо спряння створенню музею, суд постановив, що це ніяк не вплинуло невиконання умов договору.

Читайте також: Віртуальний музей Франка відкриється в Києві

 

Великий Київ у Google News

підписатися