Мережа Sushi Master відмовляється працювати українською. Мовний омбудсмен уже зреагував (ДОКУМЕНТ)

Автор: Тетяна Сененко
17:40 12.03.2021

Адвокат Максим Васильєв зафіксував порушення закону про мову, виявлені в мережі ресторанів японської кухні Sushi Master Ukraine та фітнес-клубів «Спортленд». Ситуація у спортклубі уже змінилася на краще, а от в мережі ресторанів з цього приводу – глухо. На свої скарги юрист уже отримав відповіді від мовного омбудсмена.

Мережа Sushi Master відмовляється працювати українською. Мовний омбудсмен уже зреагував (ДОКУМЕНТ)
оренда квартири Київ

Суть порушень в обох випадках полягала в тому, що обслуговування споживачів починалося російською, написав адвокат у своєму Фейсбуці.

«Уповноваженим надіслані на адреси вказаних мереж листи з вимогами забезпечити використання працівниками та партнерами вказаних мереж державної мови при обслуговуванні споживачів», – розповів Васильєв у мережі Facebook.

Юрист підкреслив, що це не найстрашніші порушення (якщо, наприклад, порівняти з категоричною відмовою обслуговувати українською), але таких дрібних порушень найбільше й через це їх часто можуть не помічати й навіть сприймати за норму.

«Якщо кожен свідомий громадянин бодай раз зверне увагу на порушення Закону про мову й доведе процес до кінця, тобто звернеться до Уповноваженого через такі порушення, то дуже швидко ситуація зміниться й ми будемо жити в українській Україні, а не в малоросії», – додав він.

Отримав сьогодні відповідь Уповноваженого із захисту державної мови щодо моїх скарг на порушення Закону про мову,…

Опубликовано Максимом Васильєвом Четверг, 11 марта 2021 г.

«Sushi Maste ніяк не відреагували на публікацію, тому окрім скарги Уповноваженому, я змушений був звернутися й до їхнього центрального офісу, виклавши факти порушень та просив вжити заходів для недопущення цього в майбутньому, чекаю відповіді. У той час як із боку «Спортленд» було достатньо реакцій. Спочатку безпосередній керівник спортклубу, про якого йшлося в публікації (Сергій Шаблій) відреагував на неї. Хоча й реакція його була більше емоційна, ніж конструктивна. Потім, уже через декілька днів, відреагувала й сама мережа – цілком адекватно і правильно», – розповів захисник мови.

А щодо “Спортленду”, юрист зазначає, що там уже не порушують мовного закону.

«З моменту моєї публікації минув майже місяць, за який я відвідав спортклуб багато разів і жодного разу мене не обслуговували російською. Там тепер обслуговують українською від початку й до кінця», –  нагадав він.

До слова, на початку березня небайдужі українці вийшли на мітинг до будівлі комітетів Верховної Ради із закликом прибрати руки від закону про мову. 

А Президент України з цього приводу має іншу думку. Каже, що на сьогодні питання мови в Україні не слід відразу піднімати в парламенті, а українська мова повністю захищена державою. З цього питання має вестися суспільний діалог, не відразу парламентська робота

Нагадаємо, 16 січня 2021 року в Україні відбувся остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Відповідно до закону, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською. Штрафи за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою мали з’явитися у 2022 році. 

Великий Київ у Google News

підписатися