На утеплення жителі багатоповерхівки гуртом заплатили 1,6 млн грн, тобто 30%. Решту грошей отримали з КМДА. Загальна вартість проведених робіт складає 5,4 млн грн.
Тепла вода та опалення від насосів
«Теплові насоси дозволяють отримати дешеву теплову енергію — витративши 1 кіловат електричної, вони виробляють 2−2,5 теплової енергії. А насоси, що працюють на гаряче водопостачання, ще й поєднані з витяжною вентиляцією, що постійно дає тепле повітря з кухонь та ванн, тому там на кіловат затрат видає 3 кіловати теплової енергії. В результаті виходить у 2,5−3 рази дешевше, ніж продає киянам Київтеплоенерго», – розповів Фактам голова ОСББ Денис Кукса.
Створення термоізоляції
Щоб тепло з будинку не виходило назовні, у під’їздах поміняли вікна і двері, відремонтували підвали і дах. Також замінили стару систему освітлення на сучасну, більш економну.
Мріють про власну електростанцію
Ще до повномасштабного вторгнення в будинку хотіли встановити сонячну електростанцію та акумулятор. Вже були виграли відповідний конкурс у мерії на співфінансування. Проте поки роботу відклали, бо не отримали гроші з бюджету – кошти були направлені на відновлення зруйнованої російськими обстрілами інфраструктури. Сподіваються отримати їх уже у 2023 році.
«Добре, що у нашому будинку понад 90 відсотків підтримує те, що ми робимо. Вони бачать результат – на сьогодні у мене опалення та обслуговування будинку коштує дешевше, ніж просто опалення у будь-якому іншому будинку Києва», – каже Кукса.
Нагадаємо, столична багатоповерхівка потрапила до національної «Книги Гіннеса» через те, що є найенергоощаднішою в Україні.