Меморіальне військове кладовище буде розраховане на 50 тисяч поховань

16:10 19.04.2023

Проєкт Національного військового меморіального кладовища передбачає розміщення 50 тисяч поховань без урахування колумбарію.

Меморіальне військове кладовище буде розраховане на 50 тисяч поховань

Про це зазначив Директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів Максим Кушнір під час круглого столу: «Пантеон Героїв: як увіковічити пам’ять тих, хто віддав життя за Україну», що відбувся у Military Media Center, повідомляє Укрінформ.

«Ми розглядаємо варіант, що меморіальне кладовище буде для близько 50 тисяч поховань, не враховуючи колумбарію, оскільки в колумбарії можна здійснити більше поховань», – сказав він.

Водночас Кушнір зауважив, що міністерство переглянуло близько десяти можливих ділянок цвинтарів і зупинилося на Биківнянських могилах. За його словами, основним орієнтиром для проєкту буде кладовище у Стокгольмі, оскільки «саме там близько 40 тис. поховань припадає на зону соснового бору».

Водночас президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль наголосив, що «Биківня» – назва, яка абсолютно не підходить для назви місця, де вшановуватимуть героїв. Також він зауважив, що гідним місцем для кладовища є центральна частина Києва, але не «околиця міста біля задимленої траси».

Своєю чергою, доктор історичних наук Ігор Гирич зауважив, що проєкт військових поховань необхідно розширити до Пантеону Героїв, включно з людьми, які воювали за Україну не лише сьогодні, а й в минулі часи, зокрема, у часи визвольних змагань та Другої світової війни.

На його думку, пантеон та цвинтар міг би розташовуватися на території Межигірського монастиря, який ще у 18 ст. був одним із українських пантеонів. Там було поховано Семена Палія та інші полковників козацького війська.

«Там зараз відновлюється православний монастир, і, можливо, цю територію можна було б пристосувати до Пантеону Героїв та розмістити там кладовище», – сказав він.

Як повідомлялося, у травні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається створення Національного військового меморіального кладовища. Закон передбачає розміщення меморіального архітектурного комплексу на спеціально відведеній земельній ділянці, включно з військовим кладовищем, музейним комплексом, ритуальною будівлею та спорудою для почесних поховань.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що військове кладовище може запрацювати вже восени цього року.

Великий Київ у Google News

підписатися