Медицина-2020. Як розвивалась та куди прямує охорона здоров’я Києва

12:23 17.12.2020

У 2020 році у столиці відремонтували 27 відділень у медичних закладах та закупили сучасне обладнання майже на 600 млн гривень.

Медицина-2020. Як розвивалась та куди прямує охорона здоров’я Києва

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив, звітуючи про результати роботи міської влади за 2020 рік.

Кличко заявив, що цьогоріч однією із найважливіших статей витрат столичного бюджету стала медицина (майже 8 млрд грн). Попри те, що фінансування галузі покращилось у зв’язку з пандемією, коштів на медицину виділили менше, ніж минулого року.  

З квітня цього року, відповідно до медичної реформи, медзаклади столиці, які змінили статус та стали комунальними некомерційними підприємствами, фінансуються Національної службою здоров’я України”, – пояснив Віталій Кличко.

Згідно з медичною реформою, сьогодні лікарні знаходиться на утриманні держави. Саме вона займається придбанням медикаментів, оплатою харчування та здійснює виплати зарплат лікарям.

Втім, Кличко підкреслив, що місто продовжує вкладати кошти в реконструкцію  медзакладів столиці, займається оновлення застарілого обладнання та здійснює необхідну нині фінансову підтримку медиків.

На сучасне обладнання для медзакладів у 2020 році ми витратили майже 600 млн грн. Усього на ремонт закладів медичної сфери цього року спрямували понад 730 мільйонів гривень. Це, зокрема, 27 відремонтованих відділень у лікарнях, один оновлений пологовий будинок, термосанація 15 будівель медзакладів”, – наголосив мер Києва.

Кличко підрахував, що за останніх 6 років у столиці відремонтували 166 відділень у медзакладах, оновили 7 пологових будинків і закупили 203 спецавто для надання екстренної та невідкладної допомоги.

Крім того, на збільшення виплат медикам Київ виділив цього року понад 1 мільярд гривень.

Водночас незапланованою, але значною частиною витрат стала і протидія пандемії коронавірусу.

На медицину на наступний рік ми запланували видатки обсягом 5,7 млрд гривень. Близько 400 млн грн плануємо виділити на реконструкцію та ремонти медичних закладів та їх оснащення. Однією з важливих статей видатків у нас залишається і протидія коронавірусу. Адже пандемію не подолано. І столична влада продовжить виділяти кошти на лікування киян та на боротьбу з поширенням вірусу», – підкреслив Віталій Кличко.

 

Нагадаємо, що МОЗ розробило план вакцинації проти COVID-19 та визначило групи ризику, які отримають вакцину найперше. За розрахунками міністерства, до таких груп належить майже 21 млн громадян.

Читайте також:  Цифра дня. Скільки грошей недоотримав бюджет Києва через пандемію

Великий Київ у Google News

підписатися