Медикам встановили виплати у разі інвалідності чи смерті від коронавірусу

17:06 07.05

На позачерговому засіданні 7 травня Верховна Рада прийняла закон про підвищення соціального захисту медичних працівників та їхніх сімей, внесений керівником фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією.

Медикам встановили виплати у разі інвалідності чи смерті від коронавірусу

Як повідомляють Букви, документ № 3376-1 підтримали 340 депутатів.

Закон передбачає наступне:

  • виплати медикам, які захворіли на COVID-19, прирівнюються до виплат учасників бойових дій;
  • на випадок встановлення групи інвалідності для медпрацівника внаслідок зараження СOVID-19 – уряд буде виплачувати компенсацію у розмірі 300 прожиткових мінімумів, (600 тис. грн);
  • виплати родині медичного працівника в разі летального випадку становитимуть 750-кратний розмір прожиткового мінімуму, тобто 1,5 млн. грн;
  • у разі інфікування працівника страхова виплата призначається і виплачується протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату;
  • у разі смерті працівника страхова виплата призначається і виплачується разово і в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.

При цьому голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький уточнив, що виплати нараховуватимуться, лише якщо у медпрацівників будуть ускладнення від COVID-19. Також слід зазначити, що у світі не зафіксовано випадків інвалідності через коронавірус.

Додамо, що поданий Арахамією законопроєкт – альтернативний. Першим у раді зареєстрували законопроєкт про захист медиків № 3376 авторства п’ятого президента України, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка, який є ініціатором позачергового засідання Ради задля вирішення питань захисту медиків.

Документ ЄС передбачав, що держава забезпечує страхові виплати у разі інфікування працівника – у 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму (200 тисяч грн), у разі смерті працівника – у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму (1,5 млн грн).

загрузка...

Нагадаємо, депутати сьогодні також прийняли закон про масштабне тестування українців на коронавірус.

загрузка...