Медичні довідки для дошкільнят та учнів видаватимуть по-новому: що слід знати батькам перед початком нового навчального року

Автор: Галина Ворона
15:24 28.06

Батьки школярів і дошкільнят можуть зітхнути з полегшенням. Відтепер перед початком навчального року їм не доведеться проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми.

Медичні довідки для дошкільнят та учнів видаватимуть по-новому: що слід знати батькам перед початком нового навчального року

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Як зазначається, МОЗ затвердило єдину форму медичної довідки для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів.  

Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти потрібна буде уніфікована довідка № 086/о “Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)”.

Оглядатиме дитину і видаватиме цю довідку сімейний лікар.

Як зазначили у міністерстві, обстеження дитини сімейним лікарем враховує всі базові вимоги для зарахування її до дитячого садочка та школи. Огляд включає збір анамнезу, фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, вимір зросту та маси тіла, дослідження зору, слуху, постави. Лише у разі виявлення порушень розвитку чи хвороб сімейний лікар направляє дитину до лікаря-спеціаліста. Обов’язково перед садочком та школою дитину оглядає стоматолог.

Дитина може пройти медичне обстеження в будь-який зручний час протягом року. Результати цього обстеження чинні рік з дати його проходження.

Медичні огляди для зарахування дитини до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти проводяться у випадку, якщо це вимагається закладом освіти чи встановлено умовами прийому на навчання до таких закладів.

Міністерство охорони здоров’я виступає чітко проти черг влітку заради папірця для садочка чи школи, проти оглядів поспіхом через чергу, проти масових направлень на флюорографію для дітей 14-17 років. Ми скасували ці морально застарілі норми. Будуємо нову систему профілактики, орієнтовану на реальні потреби кожної дитини”, — зауважив міністр Віктор Ляшко.

У МОЗ звертають увагу, що для отримання довідки у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Читайте також: Важлива справа: українці задонатили понад 1 млн грн на ліки для онкохворих дітей

Нагадаємо, у столиці рятують крихітку з важкою вадою серця, на появу якої батьки чекали 17 років.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин