Меценат Олег Крот виділив майже 9 мільйонів гривень для «мобільних лікарень» на деокупованих та у віддалених регіонах України

18:27 22.05

У 2023 році громадська організація «Фундація Течія», очолювана меценатом Олегом Кротом, розпочала співпрацю з фондом «Фортітьюд ЮА» і виділила 8,8 млн грн для створення мобільних медичних амбулаторій. За задумом ініціаторів, пересувні медичні заклади мають надавати первинну допомогу та різні види діагностики жителям віддалених та деокупованих регіонів України.

Меценат Олег Крот виділив майже 9 мільйонів гривень для «мобільних лікарень» на деокупованих та у віддалених регіонах України
Світлодіодне освітлення

ГО «Фундація Течія» стала головним фінансовим донором проєкту і посприяла у закупівлі напівпричепів та необхідного медичного обладнання. Напівпричепи переобладнали під медичні амбулаторії і створили технічні можливості для розміщення у кожному до дев’яти кабінетів. Такі мобільні лікарні можуть працювати одночасно або по черзі в окремих регіонах. Зараз група медиків готується до виїзду на Херсонщину, а поїздка іншого екіпажу лікарів чекає безпечного моменту для поїздки на Харківщину.

Наразі одна з мобільних амбулаторій працює на Сумщині та обслуговує віддалені населені пункти, де бракує медичного обладнання і спеціалістів. У виїзній команді медиків працюють офтальмолог, невролог та акушер-гінеколог. Спеціалісти проводять ультразвукові та лабораторні дослідження за призначенням сімейного лікаря.

Цього разу мобільна амбулаторія з командою лікарів прибула до села Великий Вистороп. Проєкт розпочався у березні та триватиме до кінця травня. Наразі фахівці відвідали 22 населених пункти громади та обстежили понад 3 тисячі пацієнтів. Усі послуги для пацієнтів безкоштовні і фінансуються за рахунок благодійного фонду.

«Ми створили інструмент, який у руках наших партнерів з фонду «Фортітьюд ЮА» продовжує приносити користь українцям. Фонд залучає нових партнерів та донорів для збільшення кількості виїздів до звільнених громад. Ми пишаємося, що наша співпраця дає такі значущі результати», — зазначили у ГО «Фундація Течія».

Мобільні лікарні оснащені всім необхідним для надання медичних послуг, включаючи лабораторне обладнання, апарати ультразвукової діагностики, рентгенівські установки тощо.

Мобільні клініки відіграють критично важливу роль під час війни, забезпечуючи доступ до медичної допомоги в умовах, коли традиційні медичні заклади можуть бути зруйновані або недоступні.

Населені пункти можуть бути відрізаними від основних медичних установ, а мобільні клініки дозволяють доставити медичні послуги до тих, хто не може дістатися лікарень.

Після звільнення територій від окупації мобільні клініки можуть швидко відновити доступ до медичних послуг для місцевого населення, поки не будуть відновлені стаціонарні медичні заклади.

Великий Київ у Google News

підписатися