Математика – рушійна сила для відновлення після війни: науковці створюють Міжнародний центр математики в Україні

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 13.01.2023

Місія Центру – підтримувати дослідження високого рівня в галузі математики, виховувати наукову молодь і сприяти розвитку математики в Україні.

Математика – рушійна сила для відновлення після війни: науковці створюють Міжнародний центр математики в Україні

Про це стало відомо завдяки Національному фонду досліджень України.

Днями в Інституті вищих наукових досліджень (IHES) у Франції відбулася перша зустріч світової наукової спільноти на підтримку нового Міжнародного центру математики в Україні (ICMU).

Директор IHES Еммануель Ульмо так прокоментував цю подію: «Науковці IHES переконані, що математика зокрема і наука взагалі матимуть першорядне значення для підготовки і побудови майбутнього України. Ми пишаємося тим, що підтримуємо новий Міжнародний центр математики».

У заході взяли участь математики, які ініціювали створення Центру, представники європейських математичних інститутів, провідні діячі наукової філантропії, представники української влади та державних установ. Зокрема, шість лауреатів Медалі Філдса. Серед них – відомий український і американський математик Володимир Дрінфельд та лідерка Координаційного комітету новоствореного Центру українська математикиня Марина Вязовська.

Сьогодні Центр шукає місце для розташування в Україні. Організатори планують запустити перші наукові програми одразу, коли це стане можливим з міркувань безпеки.

Нині тривають консультації з математичною спільнотою, українськими державними органами та партнерськими організаціями. Щоби принести максимальну користь студентам  та науковцям, які працюють в Україні,  будівля Центру має бути розташована у місті з великою математичною спільнотою (наприклад, у Києві, Харкові чи Львові). Проєкт підтримують математичні товариства цих міст, Українське математичне товариство, Офіс президента та Національна академія наук України.

Відомо,  міські бібліотеки пропонують перетворити на коворкінги.

 

Великий Київ у Google News

підписатися