Маски-шоу продовжуються. Фіскали прийшли в “Нафтогаз”

16:36 11.06

Державна фіскальна служба прийшла з обшуками у приміщення НАК «Нафтогаз». Обшуки проводяться у справі про ухилення посадовців компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд гривень.

Маски-шоу продовжуються. Фіскали прийшли в “Нафтогаз”

Про це йдеться на сторінці ДФС у Facebook.

Як розповіли журналістам у «Нафтогазі», компанія співпрацює зі слідчими.

У ДФС повідомили, що починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК «Нафтогаз України» не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ «Газпром» (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

Читайте також: Святе місце пустим не буває: оголошено конкурс до наглядової ради “Нафтогазу”

“Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК «Нафтогаз України» не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються. Разом з тим за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК «Нафтогаз України» не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Коболєва звільнили з “Нафтогазу”: хто замість ньогоПри цьому, в ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК «Нафтогаз України» так і Енергетичної митниці ДФС.

Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи. Слідство триває.

Нагадаємо, п’ять із шести членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” 30 квітня 2021 року публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Припинення їхніх повноважень набуло чинності 14 травня.

Раніше, Голову “Нафтогазу” Андрія Коболєва звільнили з посади на засіданні Кабміну.

Крім цього 7 квітня НАК “Нафтогаз України” оприлюднила звіт за 2020 рік, згідно з яким чистий збиток компанії склав 19 мільярдів гривень.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...