Про це у відеозверненні заявила лідер команди «Європейської Солідарності» у столиці, голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко та оприлюднила кроки для прискорення вакцинації.
За її словами, влада від початку пандемії не забезпечила швидких та ефективних переговорів з виробниками вакцин – в результаті перші партії вакцини надійшли не до України, а до країн з чіткими і зрозумілими стратегіями подолання хвороби.
«Чи варто тоді дивуватися, що перше щеплення в Україні було зроблено лише наприкінці лютого? Це тоді, коли інші держави звітували про 10, 20, 30% вакцинованих. Сьогодні в цих країнах щеплено більшу частину населення. Закривають ковідні лікарні, починають відкривати кордони, бо там хворобу фактично подолано. Україна ж через два місяці після початку вакцинації на початок травня не дотягує до 2 відсотків вакцинованих. І це однією дозою. Тоді як в Ізраїлі двома дозами щеплено 60 відсотків, а в США – 45%», – наголошує Порошенко.
Марина Порошенко запропонувала конкретні кроки для суттєвого прискорення вакцинації, а саме:
- скликати РНБО і внести зміни в діючий План вакцинації;
- терміново розширити перелік осіб, які матимуть доступ до вакцин. Коли кожна людина, яка виявить бажання вакцинуватися, гарантовано зможе це зробити протягом чотирьох-шести тижнів;
- популяризувати вакцинацію повинні не сумнівні лідери думок, а лікарі-герої, які є в кожній області і в кожному місті;
- терміново створити логістичну мережу масової вакцинації, розширити пункти щеплень;
- мобілізувати з резерву армійський медичний персонал і терміново залучити його до процесу вакцинації, як це було зроблено в США;
- за рахунок публічно-приватного партнерства налагодити виробництво вакцини в Україні;
- створити додаткові пункти щеплення при храмах за прикладом Великої Британії. Проведення роз’яснень серед прихожан щодо необхідності вакцинації.
Нагадаємо, раніше Петро Порошенко презентував “антиковідний план” – основні вимоги.