Нагадуємо, “Великий Київ” у партнерстві з венотоніком “ФЛЕГО” розігрує смартгодинник та багато інших подарунків серед всіх, хто прогуляється одним з запропонованих маршрутів на 10 000 кроків.
Отже, маршрут № 2 починається з Михайлівської площі й завершується на Майдані Незалежності. Він приховує в собі безліч символів української свободи від прадавніх часів Київської Русі до сьогодення – суверенної України.
- Михайлівська площа, яка здавна знаходилася у центрі духовного й політичного життя киян. Вона розташована між вулицями Десятинною, Трьохсвятительською, Михайлівською, Великою Житомирською й Володимирівським проїздом.
Площа Михайлівського собору завжди слугувала киянам місцем зборів, промов та молитов, а також була прихистком паломників з усіх куточків світу. Площа має статус юридичного центру Києва – там розміщено Міністерство закордонних справ України, школа дипломатії, памʼятник першій християнській правительці Києва Княгині Ользі.
А на стінах славетного монастиря Святого Михаїла розташований меморіал Небесної Сотні – борцям за Незалежність України.
- Фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла, який є захисником Києва. Він розташований на Володимирській гірці, 2.
Фонтан Архистратига Михаїла є символічною композицією, якою українці вшановують захисників міста. Він вважається небесним покровителем Києва та Київської землі. До речі скульптура Архистратига Михаїла захищала місто ще з часів середньовіччя, його можна побачити у низці стародавніх гербів десяти українських міст.
- Пам’ятник Володимиру Великому, розташований на Володимирському узвозі, 6.
Володимирівська гірка – одне з місць сили у Києві. На нижній терасі Володимирівської гірки встановлено памʼятник легендарній історичній особистості Князю Володимиру. Цей памʼятник є одним з найстаріших памʼятників Києва. Пам’ятник був споруджений у 1853 році та є одним із символів міста. Пам’ятник Володимиру Великому розташований в одному з улюбленіших місць прогулянок киян, місце парків й зони відпочинку.
- Бронзова 3D-мініатюра пішохідно-велосипедного мосту, розташована на платформі де побудований Пішохідно-велосипедний міст – у парку “Володимирська гірка”.
Кути скульптури заокруглені, аби люди з вадами зору не поранилися об них. А на платформі моделі крім шрифту Брайля є QR-код за допомогою якого можна подивитися презентацію про обʼєкт із сурдоперекладом.
- Пішохідно-велосипедний міст
Цей міст також відомий як скляний міст або міст Кличка. Це металевий балковий міст 216 метрів завдовжки. Завдяки мосту кияни й гості столиці лише за 20 хвилин можуть перейти від старого центру міста до Набережної. Міст був зведений 25 травня 2019 року.
- Арка Свободи українського народу, розташована у Парковій дорзі.
Колись Арка мала назву “Арка дружби народів”. Загальна композиція складалася з Арки та двох скульптурних груп під нею. Після вторгнення росіян на схід України у 2014 році кияни почали називати арку “Тріщина дружби”.
Наразі тривають дискусії щодо демонтажу або перебудови Арки. Також демонтовано першу частину композиції під Аркою. Залишилася тільки друга. Арка встановлена у красивому місці з панорамою Дніпра та лівого берега Києва. Там також є літній концертний майданчик та парк для відпочинку.
- Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Комплекс розташований на Алеї Героїв Небесної Сотні, 5.
Це місце вшанування Героїв Небесної сотні, які були вбиті під час Революції гідності у 2014 році. Після завершення силового протистояння на вулицю Інститутську кияни приносили квіти. А згодом там почали зʼявлятися памʼятники полеглим.
- Майдан Незалежності, розташований між Хрещатиком, вулицями Бориса Грінченка, Софійською, малою Житомирською, Михайлівською, Костельною, Алеєю Героїв Небесної Сотні, архітектора Городецького та провулком Тараса Шевченка.
Майдан Незалежності є центром й серцем сучасного Києва, місцем, де збираються кияни та гості столиці. Наразі там багато водограїв, які мають підсвітку й музичний супровід. На жаль, ними не можна помилуватися як колись. Через повномасштабне вторгнення росіян фонтани на Хрещатику не вмикають. Але після перемоги, усі кияни знов почують улюблений вальс “І знову квітнуть каштани”.
Дивіться також: Маршрут №1 “10 000 кроків Києвом туристичним за онлайн-мапою”). Обирайте один з двох або чекайте наступні два, що ми опублікуємо 01.07 та 4.07, публікуйте фото з вашої прогулянки тут та беріть участь у розіграші подарунків від редакції «Великий Київ» та партнера проекту венотоніка ФЛЕГО, що відбудеться вже 7 липня. Для розіграшу ми підготували:
🎁 Стильну брендовану пляшку для води для комфортних прогулянок
🎁 Упаковку мінеральної води, щоб вас не мучила спрага
🎁 Венотонiк Флего, щоб врятувати ваші ноги від важкості після довгого ходіння
🎁 Та суперприз – смарт-годинник для всіх, хто слідкує за своїм здоров’ям
Детальні правила участі читайте за посиланням.
Тож не зволікайте, беріть своє зручне взуття та відправляйтеся в мандрівку нашим Великим та надзвичайним Києвом.
Нагадаємо, «Великий Київ» та венотонік Флего розігрують смарт-годинник за прогулянку містом на 10 000 кроків. Про маршрут №1 читайте тут.