Маршрут Київщиною Сім локацій для відпочинку тілом та душею

14:23 02.09.2021

Сквер трипільської культури та Музей Ржищів або ж простий відпочинок на пляжі – кожен знайде для у цьому маршруті ідеальний спот для відпочинку.

Маршрут Київщиною Сім локацій для відпочинку тілом та душею
  • Перша зупинка – оглядовий майданчик Урочище Липки. Залишки маєтку Довгоруких-Фадєєвих.

Відстань від Києва: 83 км.

У чому унікальність: дуже гарні краєвиди на всю ширину водойми Канівського водосховища, острови. Кручі складаються з блакитної глини, яка відома лікувальними властивостями. Також з Ржищівських Липок ви зможете побачити Іван-гору.

  • Друга зупинка – Ржищів. Сквер трипільської культури.

Відстань від Урочища Липки: 2,1 км.

У чому унікальність: головний символ скверу – трипільський знак бінокулярної форми. Його було знайдено під час археологічних розкопок поселень Трипільської культури (VI – перша половина ІІІ тис. до н.е.). Ця посудина характерна виключно для культури Трипілля і якнайповніше розкриває перед нами той древній світ з його нестандартним мисленням, оригінальним розумінням добра і зла, мети існування людини на Землі. А ще там розміщені такі скульптури: «На крилах вічності або Куб кохання», «Камінь Мамая», «Трипільська Тріада», «Праматір всього сущого», «Богиня світанку або Еос», «Дана – богиня води».

  • Третя зупинка – Музей Ржищів. Оглядова екскурсія.

Відстань від Скверу трипільської культури: 600 м.

У чому унікальність: Ржищівський археолого-краєзнавчий музей — сучасна пам’ятка з надзвичайними артефактами в експозиції музею, що були знайдені на території міста археологами під час розкопок. На базі музею щорічно проводяться науково-освітні семінари, конференції, етнографічні, театралізовані дійства присвячені подіям історії та сучасності.

  • Четверта зупинка – Центральний пляж.

Відстань від музею: 900 м.

У чому унікальність: чудовий, чистий та охайний пляж посеред міста. За бажанням тут можна взяти катер до затопленої Спасо-Преображенської церкви.

  • П’ята зупинка – Лиса гора.

У чому унікальність: Піщана гора посеред води. Збиратись на неї непросто, проте краєвид того вартий.

  • Шоста зупинка – Іван-гора.

У чому унікальність: Іван-гора – це залишки стародавнього руського міста. Городище Іван гора датується кінцем 11-13 століттям. Згадується в Іпатіївському літописі під 1151 як фортеця, збірний пункт князів, які брали участь під керівництвом Ізяслава Мстиславича у боротьбі з Юрієм Долгоруким. Із гори висотою 170 метрів відкривається панорамний краєвид на околиці міста.

  • Сьома зупинка – Червоний міст.

Відстань від Іван-гори: 6,3 м.

У чому унікальність: кожен другий у Ржищеві минає Червоний міст, не заглиблюючись в етимологію його назви. Пов’язана вона з йменням Червоного кутка у Ржищеві (нині вулиця Панорамна), неподалік від котрого розташувався міст. За переказами, на цьому кутку жили «красні», тобто дуже гарні дівчата. А ще з мосту до будівництва Канівської ГЕС, було видно каміння, про яке згадує Ліна Василівна Костенко, що народилась у Ржищеві: «Чомусь пам’ятаю, що річка звалася Леглич. Було в ній каміння — як сто бегемотячих спин».

Великий Київ у Google News

підписатися