Маркет «Етніка. Книги. Кіно» відбудеться 22-23 червня на території саду кіностудії ім. Довженка

Автор: Любава Лисичкіна
19:44 19.06

На вас чекають лекції від ремісників, майстер-класи, кінопокази легендарних фільмів та виступи українських виконавців.

Маркет «Етніка. Книги. Кіно» відбудеться 22-23 червня на території саду кіностудії ім. Довженка
Анонсували захід у Made in Ukraine.
 
В Україні сьогодні відомо 16 різних видів народних художніх промислів. Це ті ремесла, де живі майстри, які можуть працювати самі та навчати учнів. Є ще з десяток тих, що вважають «померлими», бо предмети в музеях є, а людей, які їх вміють виготовляти, на жаль, вже немає.
 
Організатори спробують привезти на майданчик максимальну кількість унікальних майстрів і промислів, які продовжують жити.
 
Школа Борщівської народної сорочки. Борщівську вишивку не сплутаєш ні з якою іншою через насиченість кольорів та яскравість візерунків. Майстрині не просто привезуть свої вироби. Вони вчитимуть вишивати у своїй техніці всіх охочих, а також розповідатимуть історію виникнення ремесла.
 
Кролевецьке ткацтво. З одного боку ми впізнаємо ці рушники з-поміж будь-яких інших. Поєднання білого з рясним червоним, багатий символізм. З іншого, ці рушники не вишиваються, а лише тчуться на верстаті, як килими. Купити собі додому такий артефакт — справжня вдача. Послухати лекцію від майстринь про символізм візерунків на рушниках — задоволення.
 
 Косівська мальована кераміка — це унікальне поєднання глини, що можна знайти навколо Косіва, техніки нанесення візерунка та кольорів, які використовуються для фарбування. Побутові сцени додають настрою і бажання розглядати кожне горнятко, кожну плиточку. У нас ви побачите і придбаєте не лише традиційні форми кераміки, а й сучасні переосмислені, але виконані в техніці, яка внесена до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
 
А ще чекають на майстрів, що виготовляють ліжники та килими, вправно гончарять і роблять неймовірні роботи з глини.  
Крім того, це кращі фільми з кінофондів студії ім. О. Довженка, які учасники дивитимуться в яблуневому саду просто неба. Це книжки, шампанське, кращеморозиво і кава, спілкування та обійми з рідними людьми зі спільними цінностями, запальні танці.
 
Виконавці  курованого маркету: Марія Квітка,  гурт «Бендерики», DJ ABCD_KYIV та DJ Michael Bugera.  
 
Коли і де:  22 та 23 червня в Києві, на території саду кіностудії ім. О. Довженка, Берестейський проспект, 44, з 11.00 до 22.00.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин