ЖК «Французький квартал» з вежею у дворі, подібною до тієї, що є візитівкою Парижу, ЖК «Варшавський», ЖК «Мангеттен», ЖК «Чикаго», ЖК «Нью-Йорк», ЖК «Монреаль», ЖК «Централ-Хіл» та ЖК «Нова Англія» можна знайти у Голосіївському районі.
«Голосіївський район має по праву найбільшу кількість парків та лісів. Але це не на довго, кияни. З нашими темпами будівництва та урбанізації нам недовго чекати на місці частини Голосіївського лісу ЖК «Нову Індію» чи ЖК «Серп та молот», – коментує з усмішкою блогерка Оля.
Та зазначає, що через знищення зелених зон та завдяки сміливим рішенням забудовникам деякі висотки розміщені так, що їхні мешканці дихають виключно вихлопами газів та слухають на максимальній гучності музику шуму автомобілів:
«Подивимось на ЖК «Світло Парк» – акцентуючи на слові «парк». Це ЖК, що знаходиться у 800 метрах від ТЕЦ-5. Тут буквально немає парку. ЖК у промзоні біля метро «Видубичі». Ай хороша дорога – восьмиполосна. Я тут сама себе не чую. Не знаю, як тут люди живуть…», – розповідає авторка.
Перевага таких висоток – можливість забезпечувати велику кількість людей квартирами на понад 100 метрів. Відтак, сучасні ЖК стрімко повиростали і на лівому березі та прикрашають спальні райони столиці:
«Лівий берег на відміну від правого не став вдавати з себе Новий Орлеан, а зберіг справжні українські традиції на прикладі ЖК «Патріотики» з Дарницького району. Він складається з 33-ох багатоповерхових, переважно панельних будинків, вдягнутих у вишиванку. Цей музей просто неба розповість нам про особливості культури півдня України, Карпат, Трипілля, Ольвії».
Раніше «ВК» розповідав, що кияни сьогодні дихають майже чистим повітрям.
Також на Солом’янці з’явилась зона відпочинку з альтернативним озелененням.
А в перших хрущовках, побудованих в 1950-их систему опалення вмонтовували в стіну. Тому якщо трубу проривало – доводилось довбати стіну та латати знову, проте в хаті було тепліше. Водночас, таке житло було рішенням для родин, які мешкали у бараках та потребували власних квадратних метрів.