Який намет обрати?
На ринку представлені намети трьох основних типів: трекінгові, кемпінгові та експедиційні (екстремальні). Чим же вони відрізняються?
Найбільш популярна категорія — трекінгові. Вони розраховані на тривалі піші або велосипедні походи, в яких важливу роль відіграють розміри та вага ноші. Відповідно, головними перевагами трекінгових моделей є легкість (від 1 до 5 кг), зручність транспортування та швидкість збірки. До мінусів же можна віднести середній рівень комфорту, слабкий захист від опадів та сильних поривів вітру. За даними MagaZilla, ціна трекінгових наметів в інтернеті стартує всього від 500 грн.
Експедиційні намети мають максимально міцну та стійку конструкцію, не бояться дощу та снігу, сильного вітру та екстремальних температур. Важать при цьому вони ще менше трекінгових моделей. Все це дозволяє застосовувати їх в складних та тривалих походах, наприклад, при сходженні на високогір’я. Звичайно, за легкість і надійність доводиться доплачувати: ціна екстремальних наметів стартує приблизно від 2 200 грн.
Кемпінгові намети призначені для автотуризму та тривалих ночівель на одному місці. Вони великі, важкі та складні в збірці, але при цьому здатні забезпечити максимальний рівень комфорту. Подібні моделі часто обладнуються тамбуром, вікнами, полицями для речей та іншими приємними дрібницями. Значний внутрішній об’єм дозволяє вмістити велику компанію, при цьому висота намету зазвичай достатня, щоб стояти в повний зріст. За даними MagaZilla, мінімальна ціна палатки для кемпінгу в інтернет-магазинах України — приблизно 1 800 грн.
Корисні поради
- Двошарові намети (що складаються з внутрішнього «будиночка» та водонепроникного тенту) набагато практичніше одношарових. Вони забезпечують гарну вентиляцію, краще тримають тепло та не допускають утворення конденсату на стінках.
- Звертайте увагу на сезонність: бувають літні, зимові та трьохсезонні моделі (весна-літо-осінь).
- У характеристиках намету обов’язково вказуються водонепроникність дна та тенту — вони дозволяють зрозуміти, наскільки ефективно модель здатна протистояти опадам. Щоб виріб витримував сильну зливу, потрібна водонепроникність не нижче 4 000 мм вод. ст.
- Купуйте намет з тамбуром: він допоможе захистити від капризів погоди рюкзаки та речі, яким не вистачає місця всередині намету.
- Переконайтеся, що розміри передбаченого в наметі спального місця відповідають вашому зросту та комплекції.